קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

חזרה לתוצאות החיפוש

להגדלת הטקסט להקטנת הטקסט

יצחק לוי עלה לארץ בגיל שנתיים. המשפחה התגוררה בימין משה עד שעברה לשכונת אוהל משה הסמוכה לשוק מחנה יהודה. אביו של יצחק היה סוחר. האמא, בכורה לוי, היתה עקרת בית. משפחתו של יצחק כללה שלוש אחיות ושלושה אחים: יצחק, חנה, ישראל, רבקה, ויקטוריה (ויקי) וחיים לוי. יצחק היה זמר, שלמד מוסיקה באקדמיה למוסיקה בתל-אביב אצל מיטב המורים. בילדותו, שר פיוטים בבית הכנסת הקטן באוהל משה ובבית הכנסת ינינה שלידו. אנשים היו צובאים על הדלתות ומחוץ להן כדי לשמוע את קולו הנהדר! במשך השנים הופיע הרבה בחוץ לארץ, ברומנסות שאסף בעיקר מאמו, גב' בכורה לוי, ומרבים אחרים. הוא חיבר עשרה כרכים של אנתולוגיה לחזנות ספרדית, ובנוסף ארבעה כרכים של רומנסות ושירי עם בספרדית (לאדינו). יצחק עבד בקול ישראל וניהל הרבה שנים את מחלקת הספניולית של הרדיו ותוכניות נוספות. את כוכבה רעייתו הכיר דרך הרדיו אשר יזם תוכנית חדשה בשם "פנים חדשות". הרב עובדיה יוסף, אשר היה נותן שיעורי תורה במתיבתא בירושלים, השיאם. אלו היו נישואים שניים ליצחק. אשתו הראשונה, מלכה ירוחם ז"ל, ילדה את בכורו ירוחם לוי. ליצחק וכוכבה נולדו 4 ילדים, שני בנים ושתי בנות. כולם עוסקים במוסיקה ובמקצועות שרכשו בחיים, אודי מהנדס אלקטרוניקה, יובל מהנדס תוכנה, סמדר עורכת דין, ויסמין זמרת. אוסף התמונות של יצחק לוי הגיע לידי ארכיון התצלומים של יד יצחק בן-צבי כחלק ממיזם משותף עם מינהל קהילתי 'לב העיר' ירושלים. במסגרת זו תועדו והונצחו משפחות שייסדו ובנו את שכונות איזור הנחלאות. משפחת לוי התגוררה בשכונת אוהל משה. תמונות נבחרות ממיזם זה הוצגו במרכז העיר ירושלים כחלק ממיזם 'תמונה באבן'. תמונות מאלבום משפחת לוי הובאו למיזם על ידי כוכבה לוי, רעייתו של יצחק.

  • יד יצחק בן צבי
כותר אוסף יצחק לוי, באמצעות מינהל קהילתי לב העיר, ירושלים.
יוצרים נוספים משפחת לוי REI-YBZ (יוצר האוסף)
שנה 01/01/1920-31/12/1990
הערות אוסף זה קוטלג על ידי צוות יד יצחק בן צבי החל מ-07/07/2008 ועד 09/08/2015
סימול במוסד בעלים יד יצחק בן צבי
YBZ.0064
היקף החומר 11 פריטים.
מתוך יד יצחק בן צבי
סימול IL-INL-YBZ-0064
רמת התיאור Fonds Record
קרדיטים רשומה זו היא חלק מפרויקט רשת ארכיוני ישראל (רא"י) וזמינה במסגרת שיתוף פעולה בין יד יצחק בן צבי, משרד ירושלים ומורשת והספרייה הלאומית של ישראל. This bibliographic record is part of the Israel Archive Network project (IAN) and has been made accessible thanks to the collaborative efforts of the Yad Ben Zvi Archive, the Ministry of Jerusalem and Heritage and the National Library of Israel.
מספר מערכת בספרייה הלאומית 997009628338705171