תערוכות בספרייה הלאומית

תערוכת הקבע 'אוצר מילים'

באולם חדשני ואפוף מסתורין, תחת אור עדין ששומר על הדיו העתיקה, מוצגים כמה מהפריטים הכי יקרים וחשובים שלנו.

בתערוכה 'אוצר מילים' אתם מוזמנים ומוזמנות לצאת למסע בזמן דרך מילים, לראות מקרוב כתבים עתיקים, כתב יד שכתב הרמב"ם עצמו, התלמוד המודפס הראשון וקוראן מהמאה ה-9; לשאוב השראה מכתב ידם של ש"י עגנון, הרב קוק, נעמי שמר, דויד גרוסמן, חנה סנש ועוד אנשי רוח ידועים שיצרו בעברית, ערבית ושפות אחרות; לעיין בספרים דיגיטליים יחידים במינם, לצלול אל העבר דרך עיתונות היסטורית ולהאזין ליצירות ולפיוטים מתוך ארכיון הצליל הלאומי (יש דבר כזה!).

בתערוכה תראו במו עיניכם כתבים מקוריים שעיצבו את ההיסטוריה והתרבות שלנו כאן, במקום הזה, תשמעו את הסיפור שמאחוריהם ותבינו למה הם חשובים לנו כל כך.

תערוכה של גילוי והשראה שתישאר איתכם הרבה אחר כך.

לצפייה בפריטים נבחרים מהתערוכה
צילום: עופרית אסף־אריה

צילום: עופרית אסף־אריה

מפגשים של יופי

התערוכה "מפגשים של יופי" הינה מפגש נדיר בין שני אוספים חשובים במיוחד אך שונים באופיים ובהיקפם – אוספו הפרטי של רנה ברגינסקי משוויץ, אחד האוספים הפרטיים החשובים בעולם של כתבי-יד יהודים, ואוספי הספרייה הלאומית – כשבמוקד נמצאים כמה מכתבי היד היפים, הצבעוניים והמהודרים ביותר של העם היהודי.

למידע נוסף על התערוכה

יצירות אומנות בספרייה הלאומית

ברחבי הספרייה הלאומית מפוזרות יצירות אומנות מיוחדות של אומנים מוכשרים, חלקן נוצרו במיוחד בשביל הספרייה הלאומית החדשה, וחלקן נתרמו או הושאלו לספרייה כדי לעטר ולפאר את בית הספרים הלאומי. כל יצירות האומנות בספרייה הלאומית מתכתבות עם מהות הספרייה, כמשכן המקדש את הכתב והאות העברית, וכמקום המשמר את ההיסטוריה והתרבות היהודית והישראלית לאורך הדורות.

 

בתמונה: זמן שבור | מיכל רובנר. קומה 2-

לפרטים נוספים על כל יצירות האומנות בספרייה
צילום: גיל בוזגלו, ויקיפדיה

צילום: גיל בוזגלו, ויקיפדיה