קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

להקת חיל הים
להקת חיל הים, עטיפת האלבום" "רפסודה בכחול", 1970. הד ארצי

להקת חיל הים

להקת חיל הים הוקמה בשנת 1948, אך שנה לאחר מכן נסגרה. לאחר 13 שנה שבה לפעילות, וזה היה גם שם התוכנית שלה במתכונת החדשה: "המפגש ה-13". מאז הלהקה פעלה באופן רציף עד סוף שנות השבעים, עטורת פרסים, להיטים וכוכבים.

תור הזהב של הלהקה היה לאחר מלחמת ששת הימים ולפני מלחמת יום הכיפורים. בין כוכבי הלהקה היו שלמה ארצי, ריקי גל, רבקה זוהר ודבל'ה גליקמן. תחת הדרכתם של יאיר רוזנבלום, דני ליטאי, והחייל המוכשר בני נגרי, הוציאה הלהקה שישה תקליטים מצליחים שהקנו לה הצלחה והערכה. הלהקה זכתה פעמיים בפרס כינור דויד, ופעמיים הוכתרה כ"להקת השנה". בין להיטיה הזכורים ישנן קלאסיקות כמו: "מה אברך", "חסק'ה", "בוא אלינו לים", "על אם הדרך" ו"כשאהיה גדול".

כמו כל הלהקות הצבאיות, גם להקת חיל הים איבדה מיוקרתה לאחר מלחמת יום הכיפורים, עד שפורקה על ידי הרמטכ"ל דאז, רפאל איתן, בשנת 1978.

בסוף שנות השמונים הלהקה הוקמה מחדש, ומאז היא מופיעה בעיקר באירועים פנימיים של החיל, ובמופעי התרמה צה"ל בחו"ל.

כאן תוכלו להאזין לשירי הלהקה הנפלאים, וליהנות מחומרים מעניינים על אודותיה. קראו על הלהקה שהביאה את החסק'ה לאופנה, כי הים לכולנו פתוח.

האזנה נעימה!

x (x)
x (x)