אנו מזמינים אתכם להצטרף לסיור מודרך לקהל הרחב.
בסיור נבקר במשכנה המרהיב של הספרייה הלאומית ונסקור מבחר מתוך מיליוני הפריטים המופקדים בין כתליו: ספרים נדירים, כתבי יד עתיקים, אלבומי תצלומים, מפות ייחודיות, כרזות היסטוריות, ארכיונים אישיים ועוד. נצעד בעקבות המילים שעיצבו את חיינו, נחזה ביופיים של הכתבים האמנותיים בתערוכה המתחלפת, ונהלך בין "אותיות האור" שיצר הפסל מיכה אולמן.
בואו להכיר את המקום שבו שמורים אוצרות הרוח הגדולים של ישראל, ואולי לגלות דרכם גם את הסיפור שלכם.
משך הסיור: כשעה וחצי.
לא מעוניינם לחכות לקבוצה?
אנו מזמינים אתכם לשוטט בין מיצבי התערוכה ולפגוש את האוצרות הספרייה, בקצב שלכם, ובזמן שלכם.
הכרטיס לסיור העצמאי כולל כניסה למיצג, לתערוכת הקבע "אוצרות", ולתערוכה המתחלפת "מפגשים של יופי".
לפרטים נוספים ולהרשמה לסיור המודרך לסיור עצמאי בתערוכת ה"אוצרות"
צילום: עופרית אסף
סיור "המיטב" לקבוצות
אחרי שנים שבהן נשמרו במעמקי המחסן, אוצרות הרוח הגדולים של עם ישראל ומדינת ישראל רואים את אור היום! נתבונן מקרוב בכתבי היד העתיקים הנדירים ביותר בספרייה הלאומית; נתוודע לכוחו של הטקסט בתרבות האנושית ולכוחן של מילים לחולל שינוי באדם ובעולם; נתרשם ממבנה הספרייה ומן התפישות האדריכליות שבבסיסו; נסייר בתערוכות המתחלפות ונחזה ביצירות האמנות המוצגות ברחבי הבניין.
הספרייה הלאומית מזמינה תלמידות ותלמידים למסע מרגש במקום שבו שמורים כל הסיפורים שלנו. במהלך הביקור נפגוש אוצרות נדירים: ספרים, מוזיקה, עיתונים, תצלומים וכתבי יד שיספרו לנו על העבר ועל ההווה של החברה הישראלית ושל העם היהודי.
הספרייה מציעה מגוון סדנאות יצירתיות וסיורים המותאמים לתלמידי כיתות א'-י"ב.
הספרייה הלאומית מזמינה אתכם, אנשי ונשות חינוך, לביקור יוצא דופן במקום שכולו מילים ורעיונות.
בביקורכם תוכלו לפגוש אוצרות נדירים: ספרים, מוזיקה, עיתונים, תצלומים וכתבי יד, ולהיחשף לאפשרות להעשיר בעזרתם את ההוראה בכיתה ולשכלל אותה.
הצטיידו בתרמיל ובספר, וצאו איתנו למסע בין דפי הטקסט וההיסטוריה! סיור מיוחד בתערוכת הקבע של הספרייה, המתמקד במסעות שעברו היצירות עד למשכנם בספרייה הלאומית. בואו לשמוע את סיפור המסע של הספרייה הלאומית במשך 130 שנותיה, להתרשם מספרים נדירים שנדדו בין יבשות, לגלות טקסטים שהתגלגלו בין קהילות ולהתחקות אחר הדרך שעברו כתבים עתיקים עד שהגיעו אלינו. זהו מסע מרתק בעקבות יחידים, קהילות ועמים – והאוצרות הכתובים שנשאו איתם. מוכנים להצטרף?
סטודנטים? נשות מחקר? ספרנים? בואו להרחיב אופקים בספריית המחקר המובילה בישראל! בסיור מקצועי וחווייתי תוכלו לחזות בעשרות פריטים מיוחדים ונדירים, לבקר באולמות הקריאה ולהתוודע לאוספי הספרייה הרלבנטיים לתחומי הידע והמחקר שלכם. ניתן לשלב בביקור מפגש עם ספרנים, חוקרים ומומחי תוכן, ולשמוע מהם על תהליכי העבודה הייחודיים שלנו. לסטודנטים ולסטודנטיות אנו ממליצים על הדרכה - נשמח לצייד אתכם בשלל אמצעים לאיתור חומרים איכותיים ומקוריים, שיסייעו לכם בעולם האקדמי.
מהרמב"ם דרך ספר הזוהר ועד שירת הלדינו – בסיור מיוחד בתערוכת הקבע, תוכלו לשמוע על סיפורה המיוחד של יהדות ספרד כפי שהיא משתקפת באוספים שלנו. איך קהילה מצליחה לשמר את תרבותה במשך מאות שנים בעולם משתנה? איך השפיעו המפגשים עם הנצרות והאסלאם על היהודים בספרד? ננוע בין תקופות ודמויות, בעקבות פיסות יצירה של עולם יהודי חי ופועם.
הסיור הודות לתרומתה הנדיבה של קרן סאמיס, הממוקמת בסיאטל וושינגטון, ארה"ב, ומוקדשת לזכרו של סמואל ישראל.
אם אתם סקרנים ויצירתיים, אוהבים לעמוד מול קהל ומתעניינים באנשים ובסיפורים - מקומכם איתנו!
תיאור התפקיד:
הדרכת סיורים וסדנאות למבקרים ממגוון קהלים וגילים במבנה הספרייה החדש, בתערוכות הספרייה ובנושאים הקושרים לאוספי הספרייה.
קורס המדריכים יתקיים בין ה8-19 בספטמבר 2024
לפרטים ולמשלוח קורות חיים לחצו כאן
דרישות התפקיד:
דימוי: רותם כהן-סואיה