קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

  1. עמוד הבית
  2. לגלות אוצרות
  3. ארכיונים
  4. ארכיון מועצת העיתונות
ארכיון מועצת העיתונות

ארכיון מועצת העיתונות

ארכיון מועצת העיתונות​ בספרייה הלאומית

מועצת העיתונות בישראל הוקמה במשותף על ידי העיתונות (מו"לים, עורכים ועיתונאים) ונציגי ציבור. המועצה מופקדת על שמירת ערכי העיתונות החופשית וקובעת את כללי האתיקה החלים על כלי התקשורת. מתוקף תפקידה, אמונה המועצה על אכיפת כללי האתיקה הללו. מטרותיה העיקריות הן שמירה על חופש העיתונות ועל זכות הציבור לדעת. מועצת העיתונות דנה בתלונות על הפרת כללי האתיקה העיתונאית ומפעילה בתי דין לאתיקה. בסמכותם של בתי הדין של מועצת העיתונות לגזור עונשים שונים על עיתונאים או על כלי תקשורת.

ארכיון מועצת העיתונות מכיל חומרים פיזיים ודיגיטליים של תיקי התלונות שטופלו במועצה. כל החומר של הארכיון עבר דיגיטציה ומפתוח כדי להנגישו לציבור בצורה נוחה ושימושית. אפשר לעיין בחומרים על פי שנים ועל פי מפרסמים, אפשר לבצע חיפוש לפי שם התיק, שם המתלונן ושם הגורם שנגדו הוגשה התלונה.

ארכיון מועצת העיתונות בישראל הוא מקור ראשון במעלה לחקר העיתונות הישראלית, לחקר סוגיות ציבוריות ולהבנת פרקים בתולדות העם והמדינה.

חפשו בארכיון מועצת העיתונות