קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

ביקור למשפחות

הספרייה הלאומית: חוויה משפחתית

אנו מזמינים אתכם לחוויה איכותית לילדים (ולהורים) סקרנים, במקום שבו הסיפורים לעולם אינם נגמרים...

סיורים המותאמים למשפחות מתקיימים במהלך השנה כולה, בדגש על חופשות מערכת החינוך ומועדים מיוחדים.

לצד ביקור במיצג הענק, בתערוכת 'אוצר מילים' ובתערוכות המתחלפות, אנו מציעים גם אירועים מיוחדים בחגים, סדנאות לכל המשפחה, הצגות לילדים ועוד.

ניתן לבקר במיצג ובתערוכות גם שלא במסגרת סיור מודרך, בעזרת המדריך הקולי המותאם גם למשפחות. בתערוכת הקבע אף מסתתרים שבעה חורי הצצה מיוחדים לילדים. חפשו אותם! מבעדם תוכלו לראות את יצירות המופת הגדולות שלנו מזווית קצת אחרת. גם ההורים מוזמנים להציץ 😊

סיורים למשפחות ייפתחו לקהל בקרוב

צילום: עופרית אסף־אריה

טיפים למבקרים

  • יש לכם זמן בדרך לספרייה? רגע לפני שאתם מגיעים אלינו, אנו מזמינים אתכם להישען לאחור ולהאזין לסיפור שלנו. בהסכת "בדרך לספרייה" תוכלו לשמוע על הדרך שעשתה הספרייה במשך 130 שנותיה, ולהגיע אלינו מוכנים לצלול לחוויה.
  • נמאס לכם מהפקקים? לא רוצים לחפש חניה? הספרייה נמצאת על ציר מרכזי הנגיש בשלל אמצעי תחבורה. אוטובוס? רכבת קלה? אופניים? רק תבחרו! למידע נוסף
  • מרגישים שהבאתם איתכם את כל הבית? מומלץ להפקיד את התיקים והחפצים בדלפק לשמירת חפצים, ולהקל על עצמכם את השיטוט בספרייה.

  • בעמדת המודיעין מחכה לכם מפה שתסייע לכם להתמצא בבניין, ומציגה את כל נקודות העניין שאסור לכם לפספס.
  • רעבים מרוב תרבות ורוח? בספרייה תמצאו בית קפה (בקומת הכניסה מרחוב קפלן), מסעדה (בקומת הכניסה מרחוב רופין) ואפילו מקום לפיקניק! גן הספרייה הלאומית עשיר בצמחייה ובצל. אתם מוזמנים למצוא פינה על הדשא או לשבת על אחד מספסלי האמפי, וליהנות מהאוויר הירושלמי ומפינה ירוקה ונעימה.
  • חשבנו עליכם! בכניסה לתערוכת הקבע תוכלו לקבל מערכת שמע לסיור קולי. למשפחות ישנו מסלול קולי למשפחות, שיצרנו במיוחד עבורכם.

  • מומלץ לבקר בפסל 'אותיות אור'. היכן האותיות? שימו לב – האותיות נוצרות מהשמש ומהצל, ואתם מוזמנים לנסות "ללכוד" אותן! חפשו את האותיות המרכיבות את השם שלכם. האם הצלחתם? הסתדרו לתמונה משפחתית ליד האות הראשונה של שם המשפחה שלכם.
  • ברחבי הספרייה הלאומית מותר לשוחח, לצחוק ובעיקר לשאול שאלות – אבל כאשר ניכנס לאולם הקריאה הגדול, נשמור על השקט. הרבה חוקרים חושבים שם על רעיונות גדולים ברגעים אלו ממש.
  • הגעתם עם הקטנטנים? בקומה L-2 תוכלו למצוא פינת החתלה וחדר הנקה.