קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

  1. עמוד הבית
  2. לגלות אוצרות
  3. אוסף העיתונות
  4. עיתונות יהודית היסטורית
עיתונות יהודית היסטורית
צילום: חנן כהן

עיתונות יהודית היסטורית

בואו לגלות כיצד סיקרו את האירועים שעיצבו את העולם היהודי בזמן אמת לאורך ההיסטוריה, במסגרת האוסף הגדול בעולם של עיתונות יהודית בכל השפות. כאן תוכלו למצוא מאות עיתונים יהודיים מעשרות מדינות, בכל הלשונות ומתקופות שונות. מוזמנים לדפדף בעיתוני העבר, ולערוך חיפושים לפי מילים במיליוני עמודי העיתון שבאוסף.

לדפדוף ולחיפוש בעיתונים

בשותפות עם אוניברסיטת תל אביב

על האוסף

העיתונות היהודית במגוון שפותיה היא מקור מידע ראשון במעלה להיסטוריה ולתרבות של יהודי העולם ושל ארצות מושבם בתקופה המודרנית. האתר "עיתונות יהודית היסטורית" מביא את מהפכת המידע לתחום זה, ומציע את האפשרות לבצע חיפוש מלא בכל המלל שפורסם בעיתון מסוים לאורך כל שנותיו. בשיתוף פעולה ובעזרת הפלטפורמה הטכנולוגית של חברת Veridian Software האתר מבקש להעלות לרשת את מרבית העיתונים וכתבי העת היהודיים שיצאו לאור בעבר, כולל עיתונים נדירים ביותר שהגישה אליהם הייתה עד כה בלתי אפשרית.

יוזמי האתר, אוניברסיטת תל-אביב והספרייה הלאומית, קוראים להצטרפות שותפים ותורמים נוספים, אקדמיים, ציבוריים ופרטיים, במטרה להרחיב את אוספיו, ולהקים בו מדורים לשוניים וארציים ייחודיים (עוד על כך כאן). שאיפתנו, כי באתר יימצא ייצוג לכל הקהילות היהודיות בעולם ולעיתונים שהתפרסמו על ידן.

לדפדוף ולחיפוש בעיתונים | לכל המדורים | חדשות ועדכונים | עזרה

צרו קשר

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה. כתבו לנו: [email protected]