קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

על הארכיון

בימים אלה, אנו נמצאים בעיצומו של תהליך העברת אוספי הארכיון לבניין הספרייה הלאומית החדש.
השירות והעיון יינתנו מעתה בבניין הספרייה הלאומית הנוכחי, בקמפוס גבעת רם באולם קריאה ארכיונים, קבלת קהל בימים א-ה בין השעות 18-9 (ולא בארכיון המרכזי).


הארכיון המרכזי לתולדות העם היהודי (אמת"י) נוסד בשנת 1939. כארכיון לאומי של העם היהודי, שמורים בו ארכיונים של אלפי קהילות יהודיות, של ארגונים יהודיים מקומיים, ארציים ובינלאומיים וכן אוספים פרטיים של אישים יהודים בולטים רבים, לצד תיעוד אישי מחיי היומיום. במקביל, פועל הארכיון להרחיב את בסיס התיעוד על תולדות עם ישראל, באמצעות פעולות סקר וצילום בארכיונים בחו"ל. בארכיון שמור כעת האוסף המקיף ביותר של מסמכים, פנקסים ומקורות נוספים על ההיסטוריה היהודית משלהי ימי הביניים ועד ימינו אנו.

אוספי הארכיון מחולקים לארבעה ענפים עיקריים: ארכיוני קהילות; ארגונים יהודיים בינלאומיים; אוספים פרטיים; וסקר וצילום בארכיונים בחו"ל, הכוללים תיעוד עשיר על חיי היהודים.

הארכיון הוא חברה בת של הספרייה הלאומית, והוא שוכן בקצה הדרומי של קמפוס אדמונד י' ספרא של האוניברסיטה העברית, בכפר ההייטק, שורה 3, ביתן 4.

לדף הפייסבוק של הארכיון