קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה

בירור זכויות יוצרים והרשאות

זכויות יוצרים

הספרייה הלאומית אינה בעלת זכויות היוצרים ביצירות שבאוספיה. חלק מהפריטים שבאוספי הספרייה הלאומית מוגנים בזכויות יוצרים, ואוספים ופריטים מסוימים נתרמו לספרייה בכפוף להסכמים המגדירים את תנאי השימוש בהם. הספרייה מאפשרת למשתמשים להשתמש בפריטים שבאוספיה, כגון ליצור עותקים לשימוש אישי או מסחרי, פרסום, שילוב ביצירות חדשות ועוד, בכפוף למצב זכויות היוצרים שלהם ולהסכמים החלים עליהם.


קבלת רשות לשימוש ביצירות

א. רשות להשתמש ביצירות שכפופות לזכויות או הסכמים:
על המשתמש לפנות לבעלי זכויות היוצרים או לבעלי הפריטים ולקבל מהם את רשות השימוש. אין צורך לקבל רשות גם מהספרייה.

ב. רשות להשתמש ביצירות שאינן כפופות לזכויות יוצרים ואינן מוגבלות על ידי הסכם:
כל שימוש מותר. הספרייה אינה מתנה את השימוש בתשלום או בתנאים אחרים.


מידע על מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש

על מנת להרחיב את הנגישות לאוספיה ולאפשר מגוון שימושים בהם, הספרייה הלאומית מספקת מידע לקהל הרחב על מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספיה.

תנאי השימוש של פריטים רבים מופיעים בקטלוג הספרייה. יש לפתוח את הפריט ולהקיש על "אפשרויות שימוש" בתחתית הרשומה, כדי לראות מה מותר לעשות בפריט ומה נוסח הקרדיט.

 

 

אפשר לפעול על פי הנחיות אלו ואין צורך לקבל מאיתנו אישור.


בקשה לבירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש

אם בתחתית הרשומה לא מופיע קישור לתנאי שימוש, או שברצונך לעשות שימוש החורג מהתנאים הכתובים תחת אפשרויות שימוש ניתן לשלוח טופס בקשה לבירור מצב זכויות יוצרים והרשאות שימוש בפריט מאוספי הספרייה.

הספרייה הלאומית משקיעה מאמצים רבים בבירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטי האוסף שלה ומספקת את המידע על פי הנתונים העומדים לרשותה. עם זאת, המידע המסופק על ידי הספרייה הלאומית אודות מצב הזכויות בפריט אינו מהווה ייעוץ משפטי, והשימוש בפריטים הינו באחריותם הבלעדית של המשתמשים. המשתמשים לא יהיו רשאים להעלות טענה כלשהי כלפי הספרייה הלאומית או מי מעובדיה או מי מטעמה בגין נזקים אשר נגרמו להם עקב הסתמכות על המידע שסופק.


הודעה על הפרת זכויות יוצרים

אם הינך סבור/ה כי חומר כלשהו המוצג באתר הספרייה הלאומית או המובא כחלק משירותי הספרייה הלאומית מוצג תוך הפרת זכויות יוצרים או פגיעה בפרטיות של אדם כלשהו או כי החומר מהווה לשון הרע, יש למסור הודעה על כך בהזדמנות הראשונה לספרייה הלאומית וההודעה תיבחן על ידי הגורמים המוסמכים בספרייה הלאומית​.​