קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

גידי גוב
גידי גוב, עטיפת האלבום "ריקוד ירח", הד ארצי, 2003.

גידי גוב

גידי גוב (נולד בעיר רחובות ב-4.8.1950) הוא זמר, שחקן ומגיש טלוויזיה ורדיו ישראלי.

בצבא שירת בלהקת הנח"ל, שם הכיר את חבריו העתידיים ללהקת "כוורת": דני סנדרסון, אפרים שמיר, אלון אולארצ'יק ומאיר פניגשטיין. הלהקה הוציאה שלושה אלבומים מצליחים מאוד בין השנים 1973-1975. 

עם סנדרסון המשיך גוב לשתף פעולה גם לקראת סוף העשור, בלהקות "גזוז" (1978-79) ו"דודה" (1980).

במקביל הופיע בסרטיו של הבמאי אבי נשר: "הלהקה" ו"דיזנגוף 99", נמנה בין צוות המנחים של תוכנית הטלוויזיה "זהו זה", השתתף במופע ובתקליט הילדים הקלאסי: "הכבש השישה עשר", והוציא אלבום בכורה בהפקת ידידו מימי כוורת: יוני רכטר.

בשנות השמונים היה גוב כוכב גדול. אלבומיו "40:06" מ-1983, ו"דרך ארץ" מ-1987 הפכו לאלבומי זהב, הוא הרבה להופיע בפסטיבלי ילדים, באיחודים מוצלחים במיוחד של להקת "כוורת", בקולנוע ובטלוויזיה.

ב"זהו זה" המשיך לסירוגין עד לביטולה בשנת 1998 (ושב לצוות המנחים כשחזרה לאוויר ב-2020). לעשייה הטלוויזינית העקבית הזו הצטרפה תוכנית אירוח בהגשתו בערוץ 2 המסחרי. "לילה גוב" איחדה בין שתי אהבות של גוב: הטלוויזיה והמוזיקה. במסגרת התוכנית, שיתף פעולה בכל תוכנית עם אמן אחר, וביצע איתו שיר ישראלי אחר. השירים אוגדו בשני אלבומים, שהפכו גם הם לרב מכר.

בתחילת שנותה אלפיים החל גוב להגיש תוכניות אוכל. ראשית היתה זו התוכנית  "גידי גוב הולך לאכול", ולאחר מכן החל להגיש יחד עם השף ישראל אהרוני. בשנים האחרונות מגיש גוב תוכנית יומית ברדיו תל אביב.

נראה כי גוב נמצא כמעט בכל צומת חשוב בהתפתחותה של התרבות הישראלית משנות השבעים ואילך. החל מהלהקות הצבאיות, דרך להקות הרוק של שנות השבעים, הוא קומיקאי ושחקן רציני, איש של אוכל, ושחקן דרמטי, אמן שממלא אצטדיונים ומשעשע ילדים. הוא אחד ויחיד, הוא גידי גוב.

בארכיונים שלנו נמצא חומר רב על אודותיו שהצטבר לאורך השנים. בואו לצלול את האיש ומאחורי ההופה היי, היו יה, שאלף כבאים לא יצליחו לכבות אותו.

 

גידי גוב בבלוג הספריה

לכל הכתבות על גידי גוב