סדנאות ויקיפדיה בספרייה הלאומית

ויקיפדיה בספרייה הלאומית

ויקיפדיה בספרייה הלאומית

הספרייה ועמותת ויקימדיה ישראל חוברות יחד כדי להפגיש אתכם עם עולם העריכה של ויקיפדיה, האנציקלופדיה המקוונת. במפגש תיחשפו לרעיון שעומד מאחורי יוזמת ויקיפדיה, ותלמדו על קצה המזלג כיצד ניתן לתרום למאגר הידע הגדול בעולם. בסוף המפגש תוכלו להתנסות בעריכה מעשית, ולהשאיר את חותמכם על אחד המפעלים השיתופיים המשפיעים ביותר.

המפגשים מתקיימים בספרייה הלאומית, ונקבעים בדרך כלל ביום השישי הראשון של כל חודש. על המועדים המדויקים נפרסם הודעה מיוחדת מעת לעת. כל מפגש כולל הרצאת מבוא לוויקיפדיה (60 דקות), הדרכות מעשיות לפתיחת חשבון ועריכה (60 דקות), והתנסות מעשית. המפגשים מתקיימים בחדר ההדרכה הממוחשבת הסמוך לכניסה לספרייה.

לפרטים נוספים: 074-733-6400, ​[email protected]

שיתוף הפעולה בין הספרייה הלאומית לוויקיפדיה

כיום, ויקיפדיה הוא האתר החמישי בעולם בהיקף התעבורה בו, ומהווה מקור מרכזי למידע אמין, נגיש ועדכני. הגישה המאפשרת לכל אדם לתרום לוויקיפדיה פותחת בפני מאות אלפי אנשים אפשרות לתרום מידיעותיהם לטובת משתמשים מכל העולם.

שיתוף הפעולה הזה נעשה במסגרת GLAM, בו חוברים יחד עמותת ויקימדיה ישראל ומוסדות תרבות להביא אוצרות תרבות גנוזים אל המודעות האנושית. במסגרת זו מוסדות תרבות מאפשרים להכניס לוויקיפדיה מידע, תמונות וקישורים ולהעשיר בכך ערכים רבים.

בואו לתרום לוויקיפדיה! – תארו לעצמכם עולם שבו לכל אדם יש גישה חופשית למכלול הידע האנושי. זוהי המחויבות שלנו!

המפגש הקרוב

המפגש הקרוב יתקיים ביום שישי, 19 ביולי 2024, בין השעות 13:00-09:00, בחדר סמינרים 1 בבניין הספרייה הלאומית.

להרשמה