הזמנה מקוונת – ספרים וכתבי עת

הזמנות מקוונות

הזמנת פריטים ממחסן הספרים באופן מקוון

שירות ההזמנות המקוונות של הספרייה הלאומית מאפשר למשתמשים להזמין פריטים לעיון באולמות ללא תשלום. אין צורך בהגעה מראש לספרייה. לאחר הרשמה, יכולים המשתמשים להזמין עד 20 פריטים בו זמנית דרך מערכת החיפוש של הספרייה הלאומית, "מרחב".

תקופת השמירה באולם: עד האיסוף הראשון, פריטים אלה ימתינו למזמין בדלפק השירות באולם שאליו בוצעה ההזמנה במשך 14 יום.

הארכת תקופת השמירה: רק לאחר האיסוף של הפריטים מדלפק השירות אפשר יהיה להאריך את תקופת ההשאלה ל-7 ימים נוספים.

לתשומת ליבכם, פריטים שלא ייאספו בתוך 14 יום יוחזרו למחסן.

השירות מאפשר לעקוב אחר מצב ההזמנה בכרטיס הקורא, לקבל הודעות לתיבת הדואר האלקטרוני על הגעת הפריט לאולם הקריאה, או לחילופין לקבל תשובה שלילית במקרה שהפריט אינו זמין.

בכל שאלה ניתן לפנות למחלקת ההדרכה בטלפון: 074-7336-400 או באמצעות הצ'אט

הרשמה לשירות

הרשמה לשירות פותחת כרטיס קורא אשר מאפשר לבצע הזמנה לאולמות הקריאה ולדלפק ההשאלה בלבד. כדי לקבל אפשרות לשאול ספרים הביתה יש להסדיר את ההרשמה המלאה בדלפק ההשאלה שבקומת הכניסה.

הזמנת הפריט

הקוראים הם המבצעים את ההזמנה. נשמח לסייע לכם בהדרכה ולהשיב לכל שאלה.

מכסת הזמנת ספרים לאולמות הקריאה לכל קורא היא 20 פריטים. כל כרך פיזי הוא פריט. לדוגמה, ספר בעל 3 כרכים נספר כ-3 הזמנות. מכסה זו אינה כוללת את הספרים להשאלה הביתה.

במקרה של תשובה שלילית, ההזמנה תישמר במערכת במשך חודש ימים, במהלכו ימשיכו לנסות לאתר את הפריט המבוקש. לאחר תקופה זו יתקבל עדכון על מצב ההזמנה.

ניתן להזמין פריט הנמצא בשימוש על ידי משתמש אחר. הודעה תישלח למזמין עם החזרתו מהמשתמש.

הזמנת פריטים נדירים תתאפשר לקוראים רשומים ובעלי הרשאה לעיון בפריט נדיר, ולאחר הזמנה ותיאום הגעה מראש. קורא רשום ובעל הרשאה יוכל לבצע את ההזמנה באופן מקוון באמצעות קטלוג הספרייה.

הזמנת עותק מהמחסן המרוחק (SR), כלומר עותק לשימור, תעשה על ידי אחד מאנשי צוות הספרנים. בימים א'-ה', עד השעה 18:00​ וביום ו' עד השעה 11:45, הזמנות פריטים הנמצאים בבניין הספרייה יסופקו באותו היום. הזמנות שתתקבלנה לאחר שעות אלה, יסופקו ביום העבודה הבא.

קבלת הפריט והחזרתו

קוראים רשאים לשמור עד 20 פריטים על שמם באולם הקריאה. פריטים שהוזמנו נשמרים בפעם הראשונה לשבועיים. לאחר האיסוף של הפריטים מדלפק השירות בפעם הראשונה לאחר ההזמנה, אפשר יהיה להאריך את תקופת ההשאלה בשבוע נוסף. הפריטים נשמרים כל עוד הקורא מאריך אותם מדי שבוע, דרך "החשבון שלי" שבכרטיס הקורא ועד לתקופה של ארבעה חודשים. במידה ולא בוצעה הארכה של שמירת הפריטים, הפריטים יוחזרו למחסן.

שימו לב: קבלת פריטים והחזרתם נעשית אך ורק באולם הקריאה אליו בוצעה ההזמנה. הארכת הפריטים השמורים נמצאת באחריות באחריות הקוראים.