קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

חזרה לתוצאות החיפוש

להגדלת הטקסט להקטנת הטקסט

אוסף אקלקטי של תמונות מראשית ההתיישבות בארץ. תמונות מהמושבות מטולה, מרחביה, חוות סג'רה, עין חרוד וכפר תבור ועוד, כמו גם אוסף דיוקנאות של מנהיגים בתולדות היישוב: זלמן שז"ר, משה שרת, בנימין זאב הרצל, זאב ז'בוטינסקי, חיים וייצמן, יואל משה סלומון, הנרייטה סאלד ועוד. באוסף גם תמונות מטקס העברת עצמותיו של מקס נורדאו לקבורה בבית הקברות הישן טרומפלדור בתל אביב והבאת עצמותיו של בנימין זאב הרצל לקבורה בהר הרצל בירושלים. באוסף תמונות ייחודיות ממאורעות תרפ"ט שהתרחשו בצפת. באלבום תמונות של ממצאים ארכיאולוגיים מחפירות: בית שאן, רמת רחל, מערות הסנהדרין, בפר נחום, קדש נפתלי, בית אלפא. חלק מהתמונות באלבום משנות העשרים והשלושים המוקדמות של המאה העשרים וחלקן משנות הארבעים ועד לשישים. תמונות אלה נערמו על שולחנם של יצחק בן-צבי ורעייתו רחל ינאית במשך תקופת כהונתו כנשיא המדינה השני.

  • יד יצחק בן צבי
כותר אוסף תמונות מתולדות הישוב בארץ ישראל.
שנה 01/01/1868-31/12/1981
הערות אוסף זה קוטלג על ידי צוות יד יצחק בן צבי החל מ-04/01/2010 ועד 31/07/2017
סימול במוסד בעלים יד יצחק בן צבי
YBZ.0145
היקף החומר 500 פריטים.
מתוך יד יצחק בן צבי
סימול IL-INL-YBZ-0145
רמת התיאור Fonds Record
קרדיטים רשומה זו היא חלק מפרויקט רשת ארכיוני ישראל (רא"י) וזמינה במסגרת שיתוף פעולה בין יד יצחק בן צבי, משרד ירושלים ומורשת והספרייה הלאומית של ישראל. This bibliographic record is part of the Israel Archive Network project (IAN) and has been made accessible thanks to the collaborative efforts of the Yad Ben Zvi Archive, the Ministry of Jerusalem and Heritage and the National Library of Israel.
מספר מערכת בספרייה הלאומית 997009628346105171