קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

חזרה לתוצאות החיפוש

להגדלת הטקסט להקטנת הטקסט

יחד עם חברו יוסף כהן-צדק, כתב ספר לימוד עברית לבתי-ספר בגולה, כן בחר כמה יצירות של סופרים עבריים, במיוחד שלום-עליכם, ועיבד אותם לעברית "קלה" כדי להנגיש אותם לעולים חדשים ולומדי השפה העברית בארץ ובגולה. דוד שטראי נפטר בחודש מרץ 1982, בן שמונים היה במותו. למרים ודוד שטראי נולדו ברבות השנים חמישה נכדים. נכדם יובל, נהרג בעת פעילות מבצעית ב"גולני" חצי שנה לאחר פטירתו של סבו דוד. אוסף התצלומים נמסר לארכיון התמונות של יד יצחק בן-צבי על ידי רעיה גוטפרוינד, בתם של דוד ומרים שטראי. באוסף הצצה לתצלומים אישיים ומשפחתיים לצד תצלומים מטקס הבאת הביכורים בחג השבועות בבית הספר היסודי הגימנסיה העברית בשכונת רחביה בירושלים כמו גם מפעילות תנועת הנוער "הצופים" שבט "מצדה" שהמורה והמחנך דוד שטראי עמד בראשה במשך שנים רבות.

  • יד יצחק בן צבי
כותר אוסף דוד שטראי - מורה ומחנך בגימנסיה העברית בירושלים.
כותרים נוספים English title: David Shitrai - Teacher and Educator in the Hebrew Gymnasia in Jerusalem
שנה 01/07/1924-31/12/1969
הערות אוסף זה קוטלג על ידי צוות יד יצחק בן צבי החל מ-01/12/2019 ועד 01/05/2020
סימול במוסד בעלים יד יצחק בן צבי
YBZ.1080
היקף החומר 83 פריטים.
מתוך יד יצחק בן צבי
סימול IL-INL-YBZ-1080
רמת התיאור Fonds Record
קרדיטים רשומה זו היא חלק מפרויקט רשת ארכיוני ישראל (רא"י) וזמינה במסגרת שיתוף פעולה בין יד יצחק בן צבי, משרד ירושלים ומורשת והספרייה הלאומית של ישראל. This bibliographic record is part of the Israel Archive Network project (IAN) and has been made accessible thanks to the collaborative efforts of the Yad Ben Zvi Archive, the Ministry of Jerusalem and Heritage and the National Library of Israel.
מספר מערכת בספרייה הלאומית 997009628328305171