קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

חזרה לתוצאות החיפוש

להגדלת הטקסט להקטנת הטקסט

רפואה מונעת הייתה נר לרגליו של דוקטור וינטר ורופאי המחלקה השתלמו בתחום התפתחות הילד, בנוסף ללימודי ערבית מדוברת, לשיפור התקשורת עם החולים ומשפחותיהם. כמו כן הוא הקים את המכון הראשון לייעוץ גנטי בארץ (הנקרא כיום: 'מכון שמעון וינטר לגנטיקה של האדם'), בו ראה אמצעי למניעת מחלות ולהדרכת הורים ואת 'מכון חנה חושי להתפתחות הילד' ליד מחלקת הילדים. הוא חקר ופעל בתחום התזונה המתאימה לתינוקות, כולל הכנסת ברזל לפורמולות. על כך סיפר חברו דוקטור פריאר, שהיה מנהל מחלקת הילדים בבית החולים 'שערי צדק': "בנושא אחד לא ראינו עין בעין והוא התזונה. לדעתו, יש להמליץ על מזון שיהיה בהישג ידה של רוב האוכלוסייה, בעוד אני סברתי שיש להמליץ על המזונות הטובים ביותר. אכן על דוקטור וינטר אפשר לומר 'בתוך עמי אנוכי יושב'". עם סיום עבודתו בחיפה עברו הוא ורעייתו לירושלים, שם השקיע דוקטור וינטר את זמנו בהקמת מרפאה לטיפול בילדים חולי שדרה שסועה (Spina Bifida) בבית החולים אלי"ן ובמקביל נענה לבקשת משרד הבריאות וניהל את המחלקה לאם ולילד במשרד עד פטירתו ב-1989. שמעון היה אדם צנוע, סקרן ורחב אופקים, נכון תמיד לעזור, לייעץ ולהדריך, אוהב אנשים וילדים ואיש משפחה חם. לשמעון ולשושנה שלושה ילדים - רבקה, צבי ויהושע, שתי כלות - אסתי ותמי וחתן - יעקב; עשרה נכדים ועשרה נינים. כתבו: רבקה ויסברג לבית וינטר ותמר וינטר לבית זינגר (ינואר 2018 ).

  • יד יצחק בן צבי
כותר אוסף שמעון וינטר.
כותרים נוספים English title: Shimon Winter
שנה 01/01/1940-14/10/1989
סימול במוסד בעלים יד יצחק בן צבי
YBZ.0758
היקף החומר 326 פריטים.
מתוך יד יצחק בן צבי
סימול IL-INL-YBZ-0758
רמת התיאור Fonds Record
קרדיטים רשומה זו היא חלק מפרויקט רשת ארכיוני ישראל (רא"י) וזמינה במסגרת שיתוף פעולה בין יד יצחק בן צבי, משרד ירושלים ומורשת והספרייה הלאומית של ישראל. This bibliographic record is part of the Israel Archive Network project (IAN) and has been made accessible thanks to the collaborative efforts of the Yad Ben Zvi Archive, the Ministry of Jerusalem and Heritage and the National Library of Israel.
מספר מערכת בספרייה הלאומית 997009628325505171