קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

חזרה לתוצאות החיפוש

להגדלת הטקסט להקטנת הטקסט

במסלול הטיול של קורט שטרן נכללו ערים מעורבות (ירושלים, טבריה, צפת, חברון וחיפה), תל אביב, העיר העברית הראשונה) מושבות (זיכרון יעקב, ראשון לציון, פתח תקווה, נס ציונה, חדרה, מזכרת בתיה, רחובות ובאר טוביה) קיבוצים (קבוצת שילר, גבעת ברנר, חולדה, עין חרוד ובית אלפא), מושב (נהלל), אתרים קדושים מחוץ לירושלים (קבר רחל, מערת המכפלה) ואתרים ארכיאולוגיים (בתי הכנסת העתיקים בכפר נחום ובמירון). רבים מהאתרים הללו הונצחו במצלמתו. קורט שטרן לא הסתפק רק בצילום. במהלך כל אחד משני עשר הימים הראשונים של השהות בארץ ישראל (עד ערב ראש השנה תרצ"ב [11.9.1931]) הקפיד לתעד ביומנו את פרטי המסלול, המפגשים האנושיים, הרשמים ממראה עיניו ומחוויותיו התרבותיות (סרטי קולנוע והצגות). את זיכרונותיו משאר ימי הטיול, סיכם בתמצות רב עם שובו לביתו בווינה. ראויה לציון היא העובדה, שקורט שטרן טייל בארץ ישראל לרוחבה ולאורכה וכמעט בכל אתר, בערים או בהתיישבות העובדת, פגש מכרים מווינה. לביקוריו בארץ-ישראל (בשנת 1931 ובשנת 1935) הייתה השפעה ארוכת טווח על תודעתו הציונית, גם אם כמיהתו לציון התממשה שנים רבות מאוחר יותר. התצלומים, יומן המסע (בתרגום לעברית) וחלקים מזיכרונותיו של קורט שטרן הועמדו לרשות ארכיון התצלומים של יד יצחק בן-צבי על ידי הבת ברכה סליי והנכד הלל שלו.

  • יד יצחק בן צבי
כותר אוסף קורט שטרן.
שנה 01/01/1931-31/12/1931
הערות אוסף זה קוטלג על ידי צוות יד יצחק בן צבי החל מ-01/06/2019 ועד 30/04/2020
סימול במוסד בעלים יד יצחק בן צבי
YBZ.0714
היקף החומר 103 פריטים.
מתוך יד יצחק בן צבי
סימול IL-INL-YBZ-0714
רמת התיאור Fonds Record
קרדיטים רשומה זו היא חלק מפרויקט רשת ארכיוני ישראל (רא"י) וזמינה במסגרת שיתוף פעולה בין יד יצחק בן צבי, משרד ירושלים ומורשת והספרייה הלאומית של ישראל. This bibliographic record is part of the Israel Archive Network project (IAN) and has been made accessible thanks to the collaborative efforts of the Yad Ben Zvi Archive, the Ministry of Jerusalem and Heritage and the National Library of Israel.
מספר מערכת בספרייה הלאומית 997009628327905171