קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

חזרה לתוצאות החיפוש

אוסף מגורי ערבים בכפרי הר חברון

להגדלת הטקסט להקטנת הטקסט

באלבום התמונות שלפניכם מובאים 207 תמונות בצבע שצולמו על ידי החוקר וארכיאולוג פרופסור יזהר הירשפלד (2006-1950) במהלך עבודת המחקר שלו על בית המגורים בהרי חברון. הסקר נערך בשנים 1979 עד לסוף שנת 1980. בפרק זמן זה נחקרו כעשרה בתי-מגורים. המחקר כלל ראיונות עם בני הבית, מדידות מפורטות וצילומים רבים של מפרטי הבניה בבית ובחצר. בבחירת הבתים נקבעו שני תנאים: א) איתור בתים שנבנו לפני תחילת המנדט הבריטי או לפחות בתים שנבנו לפני התחלת הבנייה בביטון ובקורות מתכת 2) בתים שעדיין מאוכלסים. מטרת הסקר הייתה פעולת תיעוד של תרבות-דיור מסורתית ההולכת ונעלמת. הבתים שתועדו ממוקמים בשוליים המערביים של הר חברון, בבמת ההר ובאזור ספר המדבר. הירשפלד התמקד בהיבטים האדריכליים של הבית כפי שהם מתבטאים בשלושה מרכיבים: קירות המעטפת, החלל הפנימי והחצר.

סימול
IL-INL-YBZ-0055
סימול מקורי
יד יצחק בן צבי;YBZ.0055
תאריך
01/01/1979-31/12/1980
היקף
208 פריטים.
מיקום
  • יד יצחק בן צבי
כותר אוסף מגורי ערבים בכפרי הר חברון.
כותרים נוספים English title: Arab Residences in the Hebron Hills Villages
מתוך יד יצחק בן צבי
רמת התיאור Fonds Record
קרדיטים רשומה זו היא חלק מפרויקט רשת ארכיוני ישראל (רא"י) וזמינה במסגרת שיתוף פעולה בין יד יצחק בן צבי, משרד ירושלים ומורשת והספרייה הלאומית של ישראל. This bibliographic record is part of the Israel Archive Network project (IAN) and has been made accessible thanks to the collaborative efforts of the Yad Ben Zvi Archive, the Ministry of Jerusalem and Heritage and the National Library of Israel.
מספר מערכת 997009628339505171