קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

חזרה לתוצאות החיפוש

להגדלת הטקסט להקטנת הטקסט

קובץ התמונות שבאלבום המובא לפניכם צולמו ברובם על ידי אליעזר שר שלום עבור עבודת הגמר של אחיו משה ז"ל שלא זכה לסיימה עבור החוג לספרות עברית באוניברסיטה העברית. נושא העבודה היה: "הווי בשכונות יוצאי אירן (פרס) בירושלים כרקע לספרות עממית". משה נפטר בטרם עת בשנת 1987 ולאחר מותו בני המשפחה עיבדו את התכנים לחוברת מתומצתת המספרת את תולדות יהודי איראן בדורות שקדמו להקמת המדינה ואת תרומתם לביצור היישוב היהודי בארץ ישראל ובעיקר בשכונות בירושלים (נחלאות). החוברת נקראת: "ציונים בנחלאות- משה שר-שלום ז"ל, בעריכת רחמים בן פינחס, הוצאה פרטית. רוב התמונות צולמו בשנות השמונים של המאה העזרים ומתארות את השכונות השונות בנחלאות בירושלים שהוקמו על ידי יוצאי אירן. תמונות רבות הן של בתי כנסת ומוסדות של יוצאי פרס, תמונות של בני משפחות משיראז, מנהגים כלים שבהם הם השתמשו ועוד.

  • יד יצחק בן צבי
כותר אוסף משה שר שלום-קהילת יוצאי אירן בשכונת נחלאות, ירושלים.
שנה 01/01/1920-31/12/2011
סימול במוסד בעלים יד יצחק בן צבי
YBZ.0564
היקף החומר 149 פריטים.
מתוך יד יצחק בן צבי
סימול IL-INL-YBZ-0564
רמת התיאור Fonds Record
קרדיטים רשומה זו היא חלק מפרויקט רשת ארכיוני ישראל (רא"י) וזמינה במסגרת שיתוף פעולה בין יד יצחק בן צבי, משרד ירושלים ומורשת והספרייה הלאומית של ישראל. This bibliographic record is part of the Israel Archive Network project (IAN) and has been made accessible thanks to the collaborative efforts of the Yad Ben Zvi Archive, the Ministry of Jerusalem and Heritage and the National Library of Israel.
מספר מערכת בספרייה הלאומית 997009628337305171