קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

חזרה לתוצאות החיפוש

להגדלת הטקסט להקטנת הטקסט

רבקה (בקי) סילמן ילידת ליטא התגוררה בעיר ברדפורד שבצפון מזרח אנגליה. המשפחה הייתה ציונית ופעילה בקהילה היהודית המקומית. בראשית שנות ה-30 של המאה העשרים ראתה רבקה מבעד לחלון ביתה תהלוכה של פשיסטים בריטיים, דבר שחיזק אצלה את הרצון לעלות לארץ ישראל. לאחר שהתאלמנה מבעלה, מרדכי צבי סילמן, עלתה לארץ-ישראל (1935) עם ילדיה: ארנולד, יונה, ג'ני וסטלה-אסתר (ילדיה שטרם נישאו). שאר ילדיה, נשארו להתגורר באנגליה ועלו לישראל רק לאחר קום המדינה. הבן ארנולד סילמן עבד בממשלת המנדט הבריטי. עם פרוץ מלחמת העולם השנייה מונה על ידי ממשלת המנדט לשמש כסגן מפקח על המזון באזור נתניה ובתפקיד זה דאג לסייע בחשאי למעפילים הבלתי לגאליים להגיע לחופי הארץ. לימים עסק בתחום הביטוח והיה ממייסדי מועדון "רוטרי" בעירו וכיהן בו כנשיא. הוא נשא לאישה את מינה לבית אנטלר. הבן יונה, בוגר אוניברסיטת אוקספורד, התגייס לבריגדה היהודית ולאחר הקמת המדינה עבד במשרד החוץ. הוא נשלח לכהן כציר בלונדון (טרם הוקמה השגרירות הישראלית) ושם נפטר ממחלת הלוקמיה. הוא נקבר לצד אביו בעיר רדפורד. הבת ג'ני למדה באוניברסיטה העברית ושנים רבות הייתה מורה לאנגלית. הבת אסתר-סטלה למדה בבית ספר בארץ. אוסף התצלומים נמסר על ידי דוניה מאיר, נכדתה של רבקה (בקי) סילמן, בתו של הרופא שמעון סילמן.

  • יד יצחק בן צבי
כותר אוסף רבקה (בקי) סילמן.
שנה 01/02/1935-31/12/1948
הערות אוסף זה קוטלג על ידי צוות יד יצחק בן צבי החל מ-04/02/2010 ועד 31/08/2020
סימול במוסד בעלים יד יצחק בן צבי
YBZ.0491
היקף החומר 22 פריטים.
מתוך יד יצחק בן צבי
סימול IL-INL-YBZ-0491
רמת התיאור Fonds Record
קרדיטים רשומה זו היא חלק מפרויקט רשת ארכיוני ישראל (רא"י) וזמינה במסגרת שיתוף פעולה בין יד יצחק בן צבי, משרד ירושלים ומורשת והספרייה הלאומית של ישראל. This bibliographic record is part of the Israel Archive Network project (IAN) and has been made accessible thanks to the collaborative efforts of the Yad Ben Zvi Archive, the Ministry of Jerusalem and Heritage and the National Library of Israel.
מספר מערכת בספרייה הלאומית 997009628432805171