קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

חזרה לתוצאות החיפוש

להגדלת הטקסט להקטנת הטקסט

אלבום התמונות שלפנינו מביא הצצה לתצלומים מיקב משפחת ג'ינאו שפעל ברחוב היהודים ברובע היהודי בעיר העתיקה בירושלים. היקב החל לפעול משנות ה-40 של המאה ה-19. באוסף דוגמאות של תוויות שהודבקו על גבי בקבוקי היין. יקב ג'ינאו שכן בקומה התחתונה של הבית והכינו בו סוגים שונים של יינות מתוקים: אליקנט, מוסקט ומאלגה. מהיינות שהחמיצו הכינו בני המשפחה חומץ בן יין. עם הזמן היקב המשפחתי התפתח וגדל ובני משפחת ג'ינאו ייצרו גם עראק, קוניאק, שרי, ברנדי ואף וודקה. עם השנים נוסף ליקב גם סמליל (לוגו) שהיה לסמל המשפחה, ונפתחה חנות לממכר משקאות ברחבת מגדל דוד, קרוב לשער יפו. בשנת 1931 קיבלה המשפחה את זיכיון מכירת הבירה של חברת תומס בראוי. בתקופת השלטון הבריטי ייצרו בני המשפחה ביקב וודקה וברנדי וגם בירה שחורה רווית אלכוהול, שהייתה אהודה על הפקידים והאזרחים הבריטים ששירתו בירושלים. בשנת 1939 לאחר מאורעות המרד הערבי (פרעות תרצ"ו-תרצ"ט), עברה החנות לרחוב שלומציון 11. חנות יין נוספת של משפחת ג'ינאו נפתחה בשנת 1936 ברחוב יפו 84 פינת רחוב יהודית, בבית בכור שלום ג'ינאו, ונוהלה בידי שמואל ג'ינאו. חנותם פעלה עד שעברו לשכונת נחלת שבעה, שבה התגוררו עד שנת 1957. באלבום גם דיוקנאותיהם של משפחת ג'ינאו: יעקב שלום בכור ג'ינאו, דוד ג'ינאו, יצחק בן דוד ג'ינאו, תמר ג'ינאו לבית יהושע, דונה (דינה) ג'יניאו לבית פופאנו, גבריאל ג'ינאו (בעל אוסף התמונות) יליד סלוניקי שעלה לארץ ישראל עם בני משפחתו בראשית שנות העשרים.

  • יד יצחק בן צבי
כותר אוסף גבריאל ג'ינאו.
שנה 01/01/1916-31/12/1993
הערות אוסף זה קוטלג על ידי צוות יד יצחק בן צבי החל מ-01/03/2011 ועד 30/04/2019
סימול במוסד בעלים יד יצחק בן צבי
YBZ.0555
היקף החומר 20 פריטים.
מתוך יד יצחק בן צבי
סימול IL-INL-YBZ-0555
רמת התיאור Fonds Record
קרדיטים רשומה זו היא חלק מפרויקט רשת ארכיוני ישראל (רא"י) וזמינה במסגרת שיתוף פעולה בין יד יצחק בן צבי, משרד ירושלים ומורשת והספרייה הלאומית של ישראל. This bibliographic record is part of the Israel Archive Network project (IAN) and has been made accessible thanks to the collaborative efforts of the Yad Ben Zvi Archive, the Ministry of Jerusalem and Heritage and the National Library of Israel.
מספר מערכת בספרייה הלאומית 997009628337705171