קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

חזרה לתוצאות החיפוש

להגדלת הטקסט להקטנת הטקסט

אוסף התצלומים שלפנינו הינו חלק מארכיון הצילומים של יצחק ורחל ינאית בן צבי הכולל חלקים משפחתיים, מקצועיים וציבוריים המתעדים את פעילותם בתקופת היישוב ועד להקמת מדינת ישראל ולאחר מכן מתקופת הנשיאות. התצלומים מביאים הצצה לנופי ארץ-ישראל ואורח החיים של תושביה המקומיים; יהודים, ערבים ובדואים בשנות העשרים והשלושים של המאה ה- 20. תצלומים אלה נאספו ונאגרו במהלך השנים בסיוריהם המרובים של יצחק ורחל ינאית בן צבי ברחבי הארץ. לצד צילומים אלה מובאים תמונות ודיוקנאות של יצחק בן צבי עצמו מתקופות שונות וכן של חברים וידידי המשפחה, מרביתם עם הקדשה אישית. בנוסף אוסף זה מציג גם מקבצי תצלומים מאירועים היסטוריים כמו: נסיעתה של רחל ינאית להשתתף בקונגרס הציוני ה- 19 בלוצרן שבשוויץ; חנוכת אנדרטת 'עבודה והגנה' לזכרם של שרה ואפרים צ'יזיק (1937) בחולדה (פרי יצירתה של בתיה לישנסקי, אחותה של רחל ינאית); הנחת אבן הפינה להקמת בית החלוצות בשכונת רחביה; הפגנת נשים ובראשן רחל ינאית ברחובות ירושלים כנגד מדיניות הספר הלבן (1939); דיוקנאות של נערים ונערות שעלו מסוריה במסגרת 'עליית הנוער' בראשית שנות הארבעים של המאה העשרים (עלייה שרחל ינאית סייעה רבות בקליטתה); העברת צריף המשפחה משכונת רחביה בירושלים לקיבוץ בית קשת (1950 - 1951) ועוד.

  • יד יצחק בן צבי
כותר אוסף יצחק ורחל ינאית בן צבי.
יוצרים נוספים בן צבי, יצחק 1884-1963 ((יוצר האוסף))
שנה 01/01/1906-31/12/1970
סימול במוסד בעלים יד יצחק בן צבי
YBZ.0116
מתוך יד יצחק בן צבי
סימול IL-INL-YBZ-0116
רמת התיאור Fonds Record
קרדיטים רשומה זו היא חלק מפרויקט רשת ארכיוני ישראל (רא"י) וזמינה במסגרת שיתוף פעולה בין יד יצחק בן צבי, משרד ירושלים ומורשת והספרייה הלאומית של ישראל. This bibliographic record is part of the Israel Archive Network project (IAN) and has been made accessible thanks to the collaborative efforts of the Yad Ben Zvi Archive, the Ministry of Jerusalem and Heritage and the National Library of Israel.
מספר מערכת בספרייה הלאומית 997009628347605171