קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

חזרה לתוצאות החיפוש

להגדלת הטקסט להקטנת הטקסט

לאחר כיבוש הולנד נלקחה רות עם הוריה ואחיה למחנה הריכוז ברגן בלזן, שם נספה אביה של רות. לאחר השואה, הצליחו בני המשפחה למצוא באמסטרדם את אלבומי התמונות של המשפחה (האלבום נכלל באוסף זה). חיים אלרן, אחיה של רות חלה בשחפת ונשלח להבריא בשווייץ; רות ואמה הגיעו לאנגליה. בלונדון השלימה רות את לימודיה והצטרפה להכשרה החלוצית של "ברית החלוצים הדתיים" -ושם פגשה בחיים יעקב פרומקין, לימים בעלה. הזוג נישא בשנת 1950. לאחר נישואיהם הם עלו לישראל והתיישבו בקיבוץ עין הנצי"ב, שם התגוררו בשנתם הראשונה בארץ. רות עבדה במטבח, וחיים יעקב היה ממקימי ענף בריכות הדגים וכן עסק בחפירת תעלות ובדייג. בשנת 1951 עברו להתגורר ברחוב פרי מגדים בתל אביב, שם עבד יעקב ב"דפוס הארץ". לימים נולדו לרות וחיים יעקב שני בנים: עמוס (1953) ויאיר שמואל (1957). בשנת 1956 משפחת פרומקין עברה להתגורר ברמת גן, ובשנת 1968 עברו להתגורר בשכונת קריית משה בירושלים. בתקופה זו עבד חיים יעקב כאיש אלקטרוניקה בתעשייה האווירית, ולאחר מכן ב'מפעל תרגומי מדע' (כיום הוצאת "כתר") שהוציא לאור את אנציקלופדיה יודאיקה. חיים יעקב פרומקין ורעייתו רות לבית אלרן נטמנו בהר המנוחות בירושלים. עמוס פרומקין - בנם הבכור של חיים יעקב ורות, למד הנדסה גיאודטית (אזרחית) בטכניון, והשלים תואר שני ודוקטורט בגיאולוגיה באוניברסיטה העברית בירושלים. הוא הקים את המרכז לחקר מערות (מלח"ם), בראשו הוא עומד עד היום, והניח תשתית למחקר המדעי של מערות בישראל. עמוס פרומקין היה ממקימי היישוב עפרה, שבו קבע את ביתו, ואף היה בין מקימי בית ספר שדה עפרה. הוא נישא לאיילה לבית הררי, ד"ר לגנטיקה. לזוג נולדו חמישה ילדים. יאיר שמואל פרומקין מתגורר בירושלים ועובד כמורה דרך, בנו בניהו נולד ב 2004. באוסף התמונות שלפנינו תמונות משפחתיות ואישיות של בני משפחת פרומקין לדורותיה, תמונות מטיולים של בני המשפחה בשנות החמישים בישראל, ותיעוד מימיה הראשונים של ההתיישבות בעפרה. אוסף התמונות נמסר לארכיון יד יצחק בן-צבי בידי עמוס פרומקין.

  • יד יצחק בן צבי
כותר אוסף משפחת פרומקין.
שנה 01/01/1873-31/12/2015
הערות אוסף זה קוטלג על ידי צוות יד יצחק בן צבי עד לתאריך 01/04/2019
סימול במוסד בעלים יד יצחק בן צבי
YBZ.1017
היקף החומר 247 פריטים.
מתוך יד יצחק בן צבי
סימול IL-INL-YBZ-1017
רמת התיאור Fonds Record
קרדיטים רשומה זו היא חלק מפרויקט רשת ארכיוני ישראל (רא"י) וזמינה במסגרת שיתוף פעולה בין יד יצחק בן צבי, משרד ירושלים ומורשת והספרייה הלאומית של ישראל. This bibliographic record is part of the Israel Archive Network project (IAN) and has been made accessible thanks to the collaborative efforts of the Yad Ben Zvi Archive, the Ministry of Jerusalem and Heritage and the National Library of Israel.
מספר מערכת בספרייה הלאומית 997009628330205171