קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

חזרה לתוצאות החיפוש

להגדלת הטקסט להקטנת הטקסט

בתום שנה של שירות צבאי השתחרר והחל בקריירה אזרחית מגוונת שכללה: עבודה במועצה המדעית שבמשרד ראש הממשלה בפרויקט הזיעור של הכרטסות שבספריות מדעי הטבע והטכנולוגיה במוסדות המדע בארץ וכרכז השירותים הטכניים של המועצה; הקמה, פיתוח והוראה של הקורס המקצועי הראשון למבוגרים לצילום שימושי במסגרת שירות המדינה; ניהול מחלקת הצילום בספרייה הלאומית; הוראת צילום שימושי במכללת 'הדסה'; הוראת רפרוגרפיה (הצדדים הטכניים והמשפטיים של השימוש במכונות צילום) באוניברסיטה העברית; חברות בתת-ועדה של האקדמיה ללשון העברית למונחי צילום. לאחר מותן של רעייתו הדסה (בנסיבות טרגיות) ובתו נועה (בתאונת דרכים), התמסר ארוין לפעילות התנדבותית במועדונים לילדים ולקשישים; במשמר האזרחי; במוסד 'מסילה' לנערות במצוקה, בשיקום אסירים משוחררים ובמחלקה הפתוחה של המרכז לבריאות הנפש בטלביה. ארוין זכה להערכה רבה על פעילותו ההתנדבותית, הן בצורת תעודת הוקרה שהוענקה לו על ידי טדי קולק, ראש העיר ירושלים (1987), והן בצורת מגן שהוענק לו על ידי שר העבודה והרווחה (1988). ארוין נפטר ב-30 במאי 2010 והוא בן 94. אוסף התמונות נמסר לארכיון יד יצחק בן-צבי על ידי בנו חגי אופנבכר. לעיון נוסף: ארוין אופנבכר, 'חיי כיהודי' הוצאה עצמית, 1995.

  • יד יצחק בן צבי
כותר אוסף ארוין אופנבכר.
שנה 01/12/1937-31/01/1938
סימול במוסד בעלים יד יצחק בן צבי
YBZ.1049
היקף החומר 45 פריטים.
מתוך יד יצחק בן צבי
סימול IL-INL-YBZ-1049
רמת התיאור Fonds Record
קרדיטים רשומה זו היא חלק מפרויקט רשת ארכיוני ישראל (רא"י) וזמינה במסגרת שיתוף פעולה בין יד יצחק בן צבי, משרד ירושלים ומורשת והספרייה הלאומית של ישראל. This bibliographic record is part of the Israel Archive Network project (IAN) and has been made accessible thanks to the collaborative efforts of the Yad Ben Zvi Archive, the Ministry of Jerusalem and Heritage and the National Library of Israel.
מספר מערכת בספרייה הלאומית 997009628328705171