קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

חזרה לתוצאות החיפוש

להגדלת הטקסט להקטנת הטקסט

אלבום התמונות, בהוצאת בית הדפוס "ארץ ישראל" בע"מ, הוצא לאור בתל אביב בשנת 1939 (תרצ"ט) על ידי חברת הסיגריות 'דובק' בשיתוף קרן קימת לישראל. האלבום מכיל 34 עמודים ובו כמאתיים תצלומים להדבקה מתחילת שנות העשרים של המאה העשרים ועד לשנת 1939. אוסף התצלומים מחולק לשישה עשר פרקים נושאיים: נמל תל אביב, הספנות העברית, משמרת העבודה והרכוש העברי, ההתיישבות החדשה, חיי הילדים, חגי הנוער, ספרי זיכרון של הקהק"ל, הכותל המערבי, בנייני מוסדות ציבוריים ותרבותיים, הכפר העברי, ממעוז ועד חניתה, גשרים ומגדלי מים, מטעי ההדר, ייצור של סיגריות 'דובק', חיות ועופות בארץ-ישראל והאישה בבניין הארץ. כל תמונה מודבקת במקומה בתוך מסגרת בצרוף הסבר. האלבום (כמה עותקים שלו נמצאים בארכיון יד יצחק בן-צבי) הובא לארכיון יד בן-צבי בתרומתם של עליזה בגינסקי ושל דב מייזל. אלבום "משמר וספורט" (חברת דובק בע"מ): אלבום התמונות ובו אוסף מחיי הנוער העברי בארץ בשנות השלושים ובו מדבקות של מפעלי דובק "משמר וספורט" כנראה הוצא בתחילת שנות הארבעים של המאה העשרים. התצלומים המובאים בו עוסקים בתקופת מאורעות 1936 - 1939 כמו גם על מלחמת העולם השנייה. בחוברת שלושה חלקים: "משמר", "ספורט" ו"כיבוש הארץ". האלבום נתרם לארכיון התמונות של יד יצחק בן-צבי לזכר ראובן אפללו באמצעות רעייתו ג'נט ובנותיהם: יפה, פנינה וסיגל. אלבום "תמונות לדברי ימי ישראל" (חברת "מספרו" בע"מ): סיגריות מַסְפֶּרוֹ הן סיגריות מתוצרת ארץ-ישראלית. החברה נסגרה באפריל 1956, בעקבות החרם הערבי, אולם מותגיה נמכרו לחברת "דובק". סיגריות מספרו זכו להנצחה בזכות שני מבצעי איסוף תמונות, שצורפו לכל חפיסת סיגריות - מי שאסף את כולן קיבל מהחברה אלבום מהודר להדבקתן. האלבום הראשון היה "תמונות לדברי ימי ישראל" (מהדורה ראשונה יצאה בשנת 1939, האלבום המובא באוסף הוא מהדורה שנייה). האלבום נדפס בדפוס "הארץ" בתל אביב ובו תמונות להדבקה משנות השלושים של המאה העשרים. באלבום מופיעים טקסטים שונים לפי ענייני התמונות, ללא ציון שם המחבר. האלבום כולל רקע היסטורי קצר על התקופות השונות: תקופת התנ"ך, תקופת הבית השני עד מרד בר כוכבא, תחת שלטון הנצרות, ימי הביניים, החסידות, ההשכלה והתחיה הלאומית. על הקלפים מודפסים צילומי אתרים מקראיים, ממצאים ארכיאולוגיים, ציורים המתארים סצנות מקראיות (לדוגמא: משפט שלמה, דוד מנגן לפני שאול, ועוד). על הכריכה הקדמית תחריט של העיר ירושלים בימי הורדוס ועל הכריכה האחורית - תחריט של העיר ירושלים בראשית המאה ה-17. בתוך כל חפיסת סיגריות היה קלף שהילדים אספו והדביקו באלבום. האלבום הובא לארכיון התמונות של יד יצחק בן-צבי לזכר ראובן אפללו באמצעות רעייתו ג'נט ובנותיהם: יפה, פנינה וסיגל. אלבום מדבקות שני של חברת "האחים מספרו בע"מ" נקרא "במה עברית" ובו תמונות של שחקני תיאטרון, במאים וצילומים מהצגות.

  • יד יצחק בן צבי
כותר אוסף אלבומי תמונות להדבקה של חברת הסיגריות "דובק" ו"האחים מספרו".
יוצרים נוספים חברת האחים מספרו REI-YBZ ((יוצר האוסף))
שנה 01/01/1920-31/12/1940
הערות אוסף זה קוטלג על ידי צוות יד יצחק בן צבי החל מ-01/02/2012 ועד 30/09/2019
סימול במוסד בעלים יד יצחק בן צבי
YBZ.0816
היקף החומר 169 פריטים.
מתוך יד יצחק בן צבי
סימול IL-INL-YBZ-0816
רמת התיאור Fonds Record
קרדיטים רשומה זו היא חלק מפרויקט רשת ארכיוני ישראל (רא"י) וזמינה במסגרת שיתוף פעולה בין יד יצחק בן צבי, משרד ירושלים ומורשת והספרייה הלאומית של ישראל. This bibliographic record is part of the Israel Archive Network project (IAN) and has been made accessible thanks to the collaborative efforts of the Yad Ben Zvi Archive, the Ministry of Jerusalem and Heritage and the National Library of Israel.
מספר מערכת בספרייה הלאומית 997009628332605171