קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

  1. עמוד הבית
  2. לגלות אוצרות
  3. ספרים
  4. 450 שנות דפוס עברי – ספרים בגישה חופשית
450 שנות דפוס עברי – ספרים בגישה חופשית
ספרים, 1949. צולם ע"י רודי ויסנשטיין, מתוך אוסף הצלמניה פרי-אור

450 שנות דפוס עברי – ספרים בגישה חופשית

קראו ספרים בחינם במסגרת מיזם "450 שנה לספר העברי" שמטרתו סריקת כל הספרים שהודפסו באות עברית בעולם, שזכויות היוצר שלהם כבר פגו, והנגשתם לציבור הרחב ללא מגבלות. 

450 שנה לספר העברי

במהלך ארבע מאות וחמישים השנים הראשונות מאז מהפיכת הדפוס של גוטנברג (אמצע המאה ה-15), הודפסו באות עברית כ-70,000 מהדורות שונות של כותרים בתחומים מגוונים. דברי דפוס אלו מרכיבים את ארון הספרים היהודי. הם יצאו לאור בכל רחבי העולם, בעברית ובשאר לשונות היהודים: יידיש, לדינו, ערבית-יהודית, פרסית-יהודית ועוד.

מטרת המיזם "450 שנה לספר העברי" היא סריקת כל הספרים שהודפסו באות עברית בעולם, שזכויות היוצר שלהם כבר פגו, והנגשתם לציבור הרחב ללא מגבלות. המיזם בא לסַפְרֵת (לבצע סריקה דיגיטלית) את המהדורות הללו ולהעלותן למרשתת בבמה אחת שתאפשר הצגה ברורה שלהן, ביצוע חיפושים מתקדמים ומהירים, שיתוף המידע ושימוש חוזר על ידי משתמשים מקצועיים ומזדמנים כאחד.

המיזם עושה שימוש במאגרי הידע של מספר פרויקטים נפרדים; סריקת ספרים נדירים בתוך הספרייה הלאומית, סריקת ספרים מחוץ לספרייה הלאומית על ידי חברת גוגל וסריקת ספרים מאוסף ולמדונה על ידי גורמים חיצוניים. כמו כן נעשה חיבור של רשומות הקטלוג של הספרייה הלאומית לסריקות שכבר נעשו עבור ספרים אלה על ידי גורמים אחרים, כמו אתר Hebrew Books Yiddish Book Center ועוד.

בעמוד זה מוצגים מספר ספרים סרוקים בשפות שונות. גלו עוד אלפי ספרים סרוקים באמצעות החיפוש.