audio items
snunit
קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

חזרה לתוצאות החיפוש

להגדלת הטקסט להקטנת הטקסט
 • טעמי המקרא
נגן שירים ברצף
עמוד שיר openModalIcon
prayersAlbomImg
 • 1.
  אשכנז - אשכנז כללי אורי קרויזר
 • 2.
  ספרדים מסורות המזרח - בבל משה חבושה
 • 3.
  ספרדים מסורות המזרח - בלקן סטפן סבליץ' (אשר אלקלעי)
 • 4.
  ספרדים מסורות המזרח - בלקן;תימן - מרכז תימן (צנעא וסביבותיה) אהרן עמרם
 • 5.
  ספרדים מסורות המזרח - ספרד ירושלים עזרא ברנע
 • 6.
  ספרדים צפון אפריקה - מרוקו חיים לוק
 • 7.
  ספרדים צפון אפריקה - מרוקו נתנאל חן
 • 8.
  תימן - מרכז תימן (צנעא וסביבותיה) אהרן עמרם
נגן שירים ברצף
playerSongImg
כותר תהלים קמו: הללויה הללי נפשי
מעגל השנה לכל עת;שבת
מועד התפילה שחרית
שפה עברית

תנאי השימוש:

הפריט כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על כל שימוש בפריט, לרבות אך לא רק, העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות, דיגיטאלי, אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה בכתב מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף.

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חלה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

השימוש בפריט כפוף גם לתנאי השימוש של אתר הפיוט והתפילה.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: [email protected]

תצוגת MARC
פירוש
 • (א) הַלְלוּיָהּ, קריאה להלל את ה'.

  הַלְלִי, נַפְשִׁי, אֶת ה'. (ב) אֲהַלְלָה ה' בְּחַיָּי, כל זמן שאני חי, אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי חי כאן.

  יש לזכור: (ג) אַל תִּבְטְחוּ בִנְדִיבִים, באנשים עשירים וחזקים, שאפילו כשהם טובים אי-אפשר לסמוך עליהם לחלוטין משום שאין לבטוח בְּבֶן אָדָם, שֶׁאֵין לוֹ יכולת תְשׁוּעָה. הרי בסופו של דבר כל אדם אינו יציב, והוא תלוי בזולתו ובגורמים אחרים, ולכן אין לבסס ביטחון באופן מתמיד באדם. (ד) אכן, כאשר תֵּצֵא רוּחוֹ של האדם ממנו, ובמותו הוא יָשֻׁב לְאַדְמָתוֹ בקברו, בַּיּוֹם הַהוּא אָבְדוּ עֶשְׁתֹּנֹתָיו, מחשבותיו ותכניותיו. אנשים מתכננים את העתיד, אבל גם על אדם שעומד בדיבורו יבוא המוות בסופו של דבר ויקטע את כל תכניותיו. (ה) ולעומת הבוטחים בבני אדם, אַשְׁרֵי מי שֶׁאֵל יַעֲקֹב בְּעֶזְרוֹ, ושִׂבְרוֹ, תקוותו עַל ה' אֱלֹֹהָיו, שהוא גם בעל כל הכוח וגם נצחי. (ו) שהרי ה' הוא עֹשֶׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ, אֶת הַיָּם וְאֶת כָּל אֲשֶׁר בָּם - בשמים, בארץ ובים, והוא גם הַשֹּׁמֵר אֱמֶת לְעוֹלָם. האמת וההבטחה שלו קיימות לעולם, ודבר לא יוכל לפגוע בהן. ה' לא רק ברא את העולם, אלא גם דואג למהלכו: (ז) עֹשֶׂה מִשְׁפָּט לָעֲשׁוּקִים, האנשים שנגזלו בידי אחרים, אשר אין להם מחסה אחר מלבדו. ה' נֹתֵן לֶחֶם לָרְעֵבִים; ה' מַתִּיר אֲסוּרִים; (ח) ה' פֹּקֵחַ עיני עִוְרִים; ה' זֹקֵף כְּפוּפִים; ובכלל - ה' אֹהֵב צַדִּיקִים, גם אם אין הם אהובים על ידי זולתם או על ידי עצמם;[1] (ט) ה' שֹׁמֵר אֶת גֵּרִים, שאין להם משפחה או קהילה להישען עליהן. יָתוֹם וְאַלְמָנָה, שגם להם אין משענת ועזרה, יְעוֹדֵד, ולעומת זאת, דֶרֶךְ רְשָׁעִים יְעַוֵּת.

  לכן אפשר להלל ולבקש: (י) יִמְלֹךְ ה' לְעוֹלָם; אֱלֹהַיִךְ, צִיּוֹן, ימשול לְדֹר וָדֹר.

  הַלְלוּיָהּ.

   

  [1] ראו עוד מי השלוח ח"ב נשא.

   

  פירוש הרב אבן ישראל שטיינזלץ לקוח מתוך התנ"ך המבואר בהוצאת שפע וקורן ירושלים.יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?