קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

  1. עמוד הבית
  2. הספרייה לשירותך – השאלה, שעות פתיחה ומידע על שירותי הספרייה
  3. הודעות ועדכונים
  4. אוצרים את הקורונה: עזרו לנו לתעד את התקופה ההיסטורית הזו
אוצרים את הקורונה: עזרו לנו לתעד את התקופה ההיסטורית הזו

אוצרים את הקורונה: עזרו לנו לתעד את התקופה ההיסטורית הזו

מה נזכור ממגפת הקורונה בעוד עשר שנים? חמישים שנים? ואפילו בעוד 500 שנים? האם המגפה ששינתה בשנתיים האחרונות את העולם תיזכר כאפיזודה קצרה בדפי ההיסטוריה, או שאולי היא תמשיך להשפיע על אורח החיים של בני האדם גם בעוד עשרות שנים?

בעוד כמה שנים, אולי אפילו בעוד דור או שניים, יתכן שהתקופה הזו תישכח, ובכל מקרה היא כנראה לא תהיה משמעותית כפי שאנו חווים אותה כעת - על הבריאות שלנו, על הפרנסה, על חיי הפנאי, על הילדים ומה לא. אז אומנם קשה לצפות את העתיד, אבל מה שכן בטוח הוא שאת המגפה הזו צריך לתעד, לשמור ולהשאיר עליה כמה שיותר מידע לדורות הבאים, שהרי לא הכל נשמר, מתועד או עולה לענן וירטואלי.

אוצרים את הקורונה

מיזם "אוצרים את הקורונה" של הספרייה הלאומית פונה לציבור לסייע בתיעוד ושימור המידע, הסיקור, האירועים הגדולים, הדילמות וכל מה שנראה חשוב ומעניין על הקורונה במרחב הדיגיטלי. החומר שייאסף ויישמר יכלול את הכול – את המידע הרפואי שפורסם בחודשים הראשונים, את מסלולי החולים הממוספרים, את הדילמות בעד ונגד הסגרים; את הוויכוחים בעד ונגד חיסונים; את האירועים הציבוריים והפוליטיים שהושפעו מהמגיפה – כל מה שעשוי לעניין את האנשים והחוקרים גם בעוד שניים, שלושה ועשרה דורות.

במה אנו מעוניינים?

שלחו לנו דרך הטופס קישורים לאתרי חדשות מעניינים (רצוי כמה שפחות ידועים ופופולריים....); מקורות מידע כמו בלוגים, מו"לים או בתי דפוס שפרסמו מודעות מעניינות על הקורונה; כתובות של דפי טוויטר מעניינים בנושא ועוד.

נוסף לטופס מטה, ניתן לשלוח קובץ המכיל מספר רב של קישורים לכתובת: [email protected].

שלחו לנו קישורים