Felix Nussbaum

Felix Nussbaum (Osnabrück 1904-1944 Auschwitz-Birkenau) is één van de belangrijkste chroniqueurs in de kunsten van vervolging en verdrijving. Geboren in een Joodse fabrikantenfamilie in Osnabrück kreeg Nussbaum van zijn cultureel geïnteresseerde ouders de kans om zich te ontwikkelen tot schilder. Hij voelde zich verwant aan Vincent van Gogh. Via reizen naar Rome en Parijs vestigde hij zich in Oostende en later Brussel. Daar werd Nussbaum in mei 1940 gearresteerd door de Belgische autoriteiten, net als alle Duitse weerbare mannen in België, en vervolgens geïnterneerd in Zuid-Frankrijk. Hij wist uit het kamp te ontsnappen en dook onder in het toen door de Duitsers bezette Brussel. Zijn ontberingen in het kamp en de voortdurende angst voor arrestatie werden het onderwerp van zijn schilderkunst. Vlak voor de bevrijding door de geallieerden werd Nussbaum in Brussel opgepakt door de Duitsers en vervolgens in Auschwitz vermoord. Exhibition: Museum de Fundatie, Zwolle, the Netherlands (21.3.-1.6.2014).

כותר Felix Nussbaum : kunstenaar in ballingschap / auteur, Rosa von der Schulenburg
vertaling, Thea Wieteler
einredactie, Karin van Lieverloo.
כותרים נוספים Kunstenaar in ballingschap
מקום קשור Zwolle (Netherlands)-place of publication
יוצרים נוספים Schulenburg, Rosa von der, 1958- (author)
Lieverloo, Karin van (editor)
Wieteler, Thea (translator)
Museum de Fundatie
(host institution)
מוציא לאור Zwolle : Waanders
De Kunst, Heino/Wijhe : Zwolle : Museum de Fundatie
שנה [2014]
הערות Catalog of an exhibition at the Museum de Fundatie, 21 March through 1 June 2014.
Includes bibliographical references (page 79).
היקף החומר 80 pages : illustrations (chiefly color), portraits
24 cm
שפה הולנדית
שנת זכויות יוצרים ©2014
מספר מערכת 997011514574705171