De stem van vroede vrouwen [electronic resource]

• ספר

In bijna de hele Westerse wereld is de bevalling een medisch of technisch proces geworden. Het vindt plaats in het ziekenhuis bij de gynaecoloog, en de enige belangrijke uitkomst is eigenlijk de gezondheid van de baby. Nederland is daarop een eenzame uitzondering met onze thuisbevalling en zelfstandig werkende verloskundigen. Nog wel. De druk om ook hier zwangerschap en bevalling te medicaliseren, neemt toe. Simone Buitendijk stelt in haar oratie dat de stem van de zwangere vrouw te weinig wordt gehoord in de discussie over de beste zwangerschaps- en geboortezorg. Vrouwen moeten volgens haar d

כותר De stem van vroede vrouwen [electronic resource] : pleidooi voor een vrouwvriendelijke zwangerschaps- en bevallingscultuur : rede uitgesproken bij de aanvaarding van het ambt van hoogleraar Eerstelijns Verloskunde en Ketenzorg aan de Universiteit van Amsterdam op vrijdag 12 maart 2010 / door Simone Buitendijk.
מוציא לאור Amsterdam : Vossiuspers UvA
שנה 2010
הערות Description based upon print version of record.
Includes bibliographical references.
Dutch
הערת תוכן ותקציר De stem van vroede vrouwen
Inleiding
Historie
Wereldwijd bijna alle bevallingen in het ziekenhuis
De veiligheid van de (thuis)bevalling
Nadelen van ziekenhuisbevalling voor vrouwen met een laag risico
Hoe ervaren vrouwen hun bevalling?
Een zorgelijke samenloop van omstandigheden
Hoe dan wel?
De verloskundige moet sociaal worden
Toekomstig onderzoek
Dankwoord
Referenties
סדרה Oratiereeks
360
היקף החומר 1 online resource (23 p.)
שפה הולנדית
מספר מערכת 997010715961305171