Contre l'oubli = Tegen het vergeten

• ספר

Op een vlooienmarkt in Parijs ontdekte een Nederlandse kunsthandelaar het werk van een nagenoeg vergeten kunstenares, de Duits-joodse Edith Auerbach (1899-1994). Zij was in 1926 vanuit Duitsland naar Parijs vertrokken en was een vaste bezoeker van de befaamde kunstenaarscafés in Montparnasse, waar ze haar schetsboeken vulde met portretten van bekende en onbekende kunstenaars en passanten. Haar tekeningen getuigen van een ontroerende belangstelling voor de medemens. Pauline Broekema en Han Steenbruggen schetsen in dit boek het turbulente leven van Edith Auerbach en haar artistieke betekenis. Hun bijdragen worden gevolgd door bijna tweehonderd tekeningen die ze maakte in Montparnasse. Het boek sluit af met een kleine selectie uit de aangrijpende serie schilderijen die Auerbach na de bevrijding maakte onder de titel 'Contre l'Oubli'. In deze reeks gaf ze uitdrukking aan haar persoonlijke, traumatische kampervaringen en aan de verschrikkingen van de holocaust. Exhibition: Museum Belvédère, Heerenveen-Oranjewoud, The Netherlands (04.07.-20.09.2020).

כותר Contre l'oubli = Tegen het vergeten : Edith Auerbach (1899-1994) / tekst, Pauline Broekema en Han Steenbruggen.
כותרים נוספים Tegen het vergeten
Edith Auerbach (1899-1994)
יוצרים נוספים Broekema, Pauline, 1954- (writer of supplementary textual content)
Steenbruggen, Han (writer of supplementary textual content)
Auerbach, Edith, 1899-1994.
Museum Belvédère (Heerenveen, Netherlands)
(host institution)
מוציא לאור Heerenveen-Oranjewoud : Museum Belvédère
שנה [2020]
הערות Catalog of an exhibition held at Museum Belvédère, Heerenveen-Oranjewoud, July 4-September 20, 2020.
סוגה Exhibition catalogs
היקף החומר 255 pages : illustrations (chiefly color), facsimiles, portraits
24 cm
תקציר/הערה Auerbach, Edith, 1899-1994. Drawings.
שפה הולנדית
שנת זכויות יוצרים ©2020
מספר מערכת 997008817485305171