audio items
קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

חזרה לתוצאות החיפוש

בהיר וגבוה כזמר

להגדלת הטקסט להקטנת הטקסט
  • הקלטה מסחרית
  • ספר
כותרים נוספים היו לילות
בהיר וגבה כזמר
Ya'acov Orland : poetics, history, culture / Tamar Wolf-Monzon.

חברת התקליטים קריית שדה-בוקר : מכון בן-גוריון לחקר ישראל והציונות - אוניברסיטת בן-גוריון בנגב
תאריך היצירה [תשע"ו 2016]
סוגה Songs, Hebrew
תיאור פיזי יד, 512 עמודים, 5 עמודים לא ממוספרים : פורטרטים, פקסימילים
22 ס"מ + 1 תקליטור.

שפה heb
הערות "מצורף התקליטור 'היו לילות' של שירי אורלנד".
כולל ביבליוגרפיה (עמודים 462-487) ומפתחות.
כולל שער ותוכן עניינים באנגלית.

הערת תוכן פרק ראשון: "טטייב, קישינב, מגדל, ירושלים -- פרק שני: "הייתי אילן בגופי" אילן ברוח על רקע תקופת לונדון -- פרק שלישי: שירי הזמר של אורלנד ומקומם בתהליכי התגבשותה של החברה היישובית בארץ ישראל -- פרק רביעי: "הסתכלות ב"קנקן" על החיים התרבותיים בתל אביב המנדטורית -- פרק חמישי: היצירה הדרמטית ועבודת התרגום -- פרק שישי: שירי העת והעיתון מחזות עם והכתיבה לבימה הקלה -- פרק שביעי: הבקע הראשון בחומה -- פרק שמיני: וריאציות על נושאים קיומיים -- אחרית דבר -- רשימת מקורות -- מפתחות.
מספר מערכת 990038719370205171

תנאי השימוש:

איסור העתקה

יתכן שאסור להעתיק את הפריט ולהשתמש בו עבור פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף.

לבירור אפשרות שימוש בפריט, יש למלא טופס בקשה לבירור זכויות יוצרים

מידע נוסף: הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות טופס בקשה לבירור זכויות יוצרים

תצוגת MARC
אודות
  • "יעקב אורלנד הוא מעמודי התווך של השירה העברית במאה ה-20 ומפעלו הספרותי שזור בתרבות הארץ-ישראלית למן תקופת היישוב ועד לאחר הקמת המדינה. יצירתו ענפה ומרובת פנים, וכללה שירה לירית, שירי זמר, מחזות, תרגומים בסוגות שונות, כתיבה לבימה הקלה וכתיבה לילדים. תמר וולף-מונזון מסמנת בה אבני דרך ועוקבת אחר צומתי מפתח בביוגרפיה היוצרת של המשורר, מתוך קשב לתדרים השונים שבהם כתב ולשיח הפנימי שמתקיים ביניהם. לצד תרומתו של הספר לשדה המחקר הספרותי הוא מאיר היבטים חדשים בחיים התרבותיים של תל אביב המנדטורית ובחבורות הספרותיות 'יחדיו' ו'מחברות לספרות' שבתוכן פעל אורלנד. הספר בוחן את השפעתם של שירי הזמר על התגבשותו של האתוס הציוני בפרק הזמן שבין תקופת היישוב להקמת המדינה. דרך שירי העת והעיתון של אורלנד, שהתפרסמו בקביעות בעיתונים 'הדור' ו'חיפה העובדת' ודרך סקירת עבודתו כעורך המדור הספרותי של השבועון 'אשמרת' מוארת היצירה הפיוטית והפוליטית בעיתונות ארץ ישראלית בשנות החמישים.

    בחינת המערכונים והפזמונים שכתב אורלנד למטאטא, ללי-לה-לו ולבמות נוספות, ומעקב אחר מחזות העם מרובי המשתתפים שכתב וביים לאירועים בעלי משמעות לאומית, מאפשרים להתחקות אחר התפתחותה של הבימה הקלה בארץ, לפני קום המדינה ולאחריה". -- מעטפת אחורית.
תגיות

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?