חזרה לתוצאות החיפוש

"טוסקה" - ימאי בפלמ"ח

להגדלת הטקסט להקטנת הטקסט

"מחקר אוטוביוגרפי ... פרקי חייו שזורים בתוך פרקי תקומתה של המדינה. ילדותו בקריית חיים וחברותו בתנועת הנוער העובד, התנדבותו בשנת 1943 לפלמ"ח והוא עוד לא בן בן 17 שנים (שם קיבל את הכינוי 'טוסקה'), התנדבותו לפלי"ם, השתתפותו בהורדת מעפילים מהאוניות המגיעות לחופי הארץ כשהן פורצות את ההסגר הבריטי, השתתפותו בפעולות 'תנועת המרי', יציאתו לאירופה ופעילותו במסגרת עלייה ב' והבאת ספינת המעפילים 'הפורצים' לחופי המולדת, השתתפותו כמ"כ ולוחם בקשים שבקרבות מלחמת העצמאות בשער הגיא וירושלים במסגרת הגדוד הרביעי - גדוד ה'פורצים' - בחטיבת 'הראל', היותו מראשוני וממקימי חיל הים ועד לשחרורו משירות סדיר מצה"ל בשנת 1956". -- מתוך "על הספר".

כותר ארכיון דב ורם כרמי.
מקום קשור Avtalyon (Israel)-place of publication
יוצרים נוספים שחר, יורם בן יוסף
מוציא לאור אבטליון : י. שחר
שנה 1967-1992
הערות הערות: מוצג 2 פריטים מתוך הפרויקט. לפריטים נוספים ומידע מורחב אנא פנו לארכיון עזריאלי לאדריכלות

היקף החומר 134 עמודים : איורים, מפות, פורטרטים, פקסימילים
24 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 997009927631805171

תנאי השימוש:

איסור העתקה

יתכן שאסור להעתיק את הפריט ולהשתמש בו עבור פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף.

לבירור אפשרות שימוש בפריט, יש למלא טופס בקשה לבירור זכויות יוצרים

מידע נוסף: הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות טופס בקשה לבירור זכויות יוצרים

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?