חזרה לתוצאות החיפוש

מעבר לפסוק

להגדלת הטקסט להקטנת הטקסט

""מדוע מעבר לפסוק? משום שלגבולות הברורים של הפסוקים בכתבי הקודש יש משמעות של פשט שהוא גם צופן חידה. הם מזמינים פרשנות שתפקידה לחלץ מן המשמעות המיידית של הכתוב את מה שחבוי בה. האין המשמעויות המחולצות צופנות חידה בעצמן? אף הן, בדרכן, מצריכות מדרש; ובחיפוש אחר הוראה חדשה של הכתוב מתגלות דרכים חדשות של פרשנות לפסוקים הבלתי נדלים שכבר פורשו. כך קריאת הכתוב מתחדשת תמיד; התגלות מתמשכת תמיד." כמו בספריו הקודמים, גם בקובץ מעבר לפסוק ממשיך לוינס לפרש בדרכו המקורית והייחודית סוגיות תלמודיות העוסקות בנושאים כגון עיר מקלט, רומי מול פרס, הברית בין אלוהי ישראל לעם ישראל ועוד, ומראה כיצד הן באות לידי ביטוי ביחס לסוגיות אנושיות אוניברסליות. בנוסף לאלה כלולים בקובץ מאמרים הדנים בהגותו של שפינוזה ובמקומן של היהדות ושל הציונות בעולם כיום." -- מאתר האינטרנט.

כותר מעבר לפסוק / עמנואל לוינס
[מצרפתית - אליזבט גולדוין
עריכה - דניאל אפשטיין].
מקום קשור Jerusalem (Israel)-place of publication
יוצרים נוספים גולדוין, אליזבט, 1960-
אפשטין, דניאל
מוציא לאור ירושלים : שוקן
שנה תשס"ז 2007
הערות On verso of t.p.: L'au-Delà du verset / Emmanuel Levinas.
פירוש של סוגיות תלמודיות וביטויין ביחס לסוגיות אנושיות אוניברסליות. וכן דיון בהגותו של שפינוזה.
היקף החומר 253, [2] עמודים
22 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990025679180205171

תנאי השימוש:

איסור העתקה

יתכן שאסור להעתיק את הפריט ולהשתמש בו עבור פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף.

לבירור אפשרות שימוש בפריט, יש למלא טופס בקשה לבירור זכויות יוצרים

מידע נוסף: הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות טופס בקשה לבירור זכויות יוצרים

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?