חזרה לתוצאות החיפוש

אלבום המ"ג [אלבום תצלומים]

להגדלת הטקסט להקטנת הטקסט
  • תמונה
  • ארכיון
אלבום המ"ג [אלבום תצלומים] – הספרייה הלאומית
פריט זה זמין לעיון רק למבקרים בבנין הספרייה.
להזמנת סריקה לחץ כאן
לשעות פתיחה לחץ כאן
סימול
V 1370 / 72
תאריך
1939-1959
היקף
73 photographs : b&w ; 60 X 90 mm..
שפה
צרפתית;
תיאור
אלבום בכריכת דמוי-עור, בצבע תכלת, שבו נכרכו 14 דפי נייר עבה שחורים. על כל דף הודבקו מספר תצלומים וכן מעט גזרי עיתונות, המתעדים את מאסרם של מ"ג אסירי ההגנה - 43 מחברי ה"הגנה" שנאסרו ונשפטו ב-1939, ובתוכם משה דיין. האלבום כולל בעיקר תצלומי רפרודוקציה של קריקטורות שצויירו בעת המאסר על ידי אחד מן המ"ג, וכן תצלומים שצולמו במחנה מזרע ובכלא עכו, בעת מאסרם. בעמוד האחרון של האלבום, לצד ידיעות מן העיתונות הארצישראלית על שחרורם, הודבק גם תצלום של המ"ג באוטובוס שהסיע אותם ממחנה המעצר. ליד כל תצלום נוספו כתוביות, בדיו לבנה, המרמזות באופן הומוריסטי לאישים ולמאורעות המתוארים בציור או בתצלום. בראש האלבום נוספה הקדשה: "מזכרת לאלוף יוחנן רטנר מה-מ"ג". בכריכתו הפנימית של האלבום הודבקו שני דפים שבהם נדפסו דברי הקדמה תחת הכותרת: "עשרים שנה למאסר המ"ג". אלבום זה הופק בעותקים בודדים שניתנו כמזכרת לאסירים ולמפקדים בכירים ב"הגנה" לשעבר, במלאת 20 שנה למאסר המ"ג, בשנת 1959.
מיקום
  • מחלקת הארכיונים של הספרייה הלאומית מחלקת הארכיונים של הספרייה הלאומית
כותר אלבום המ"ג [אלבום תצלומים].
מתוך אוסף יוחנן רטנר
זכויות גישה online_resources_nli
רמת התיאור File Record
מספר מערכת 990047930090205171
    1. אלבום המ"ג [אלבום תצלומים]

תנאי השימוש:

למחקר, לימוד והוראה

מותר להעתיק את הפריט ולהשתמש בו לצרכי לימוד עצמי, הוראה ומחקר בלבד.

חובה להעניק קרדיט ליוצר/ים בכל שימוש בפריט.

אסור לפגוע בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אין צורך לפנות לספרייה הלאומית לקבלת רשות שימוש למטרות לימוד עצמי הוראה ומחקר.

שימוש שאינו ללימוד עצמי, הוראה ומחקר, מותנה בקבלת הרשאה מבעל זכויות היוצרים בפריט ו/או מבעל האוסף. ניתן לפנות לספרייה הלאומית לקבלת פרטי הקשר שלהם באמצעות טופס בקשה לבירור זכויות יוצרים.

יש לשים לב שתנאי השימוש מתייחסים לזכויות יוצרים בלבד. ככל שחלות מגבלות נוספות על השימוש המבוקש, לדוגמא – חוק הגנת הפרטיות, תשמ"א-1981, חוק איסור לשון הרע, תשכ"ה-1965 או דינים נוספים, על המשתמש מוטלת האחריות לבדוק זאת טרם השימוש.

מידע נוסף:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים. יצירת עותק למטרות לימוד עצמי, הוראה ומחקר נעשית בהתאם לסעיף 19 לחוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007 ("שימוש הוגן").

יש לשים לב שהחוק המאפשר שימוש ביצירה תחת עיקרון השימוש ההוגן חל בישראל בלבד ולכן אם הנך מעוניין להשתמש ביצירה מחוץ לישראל, עליך לבדוק האם החוק במדינת היעד מאפשר שימוש זה.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות טופס בקשה לבירור זכויות יוצרים.

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?