קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

חזרה לתוצאות החיפוש

חזנוביץ, יוסף בן אהרן

להגדלת הטקסט להקטנת הטקסט
 • תמונה
 • ארכיון
חזנוביץ, יוסף בן אהרן – הספרייה הלאומית
סימול
Schwad 02 08 12
תאריך
1893-1953
תיאור
בתיק:;1. שני תצלומי דיוקן של יוסף חזנוביץ' ושל רעייתו, פרניה לבית וילבושביץ', בצעירותם: הדפסי כסף, שחור לבן, נתונים בתוך מסגרת קרטון בגודל 23X34 ס"מ. תצלומים אלו הנם רפרודוקציות אשר הופקו בתל אביב על ידי הצלם אברהם סוסקין, מתצלומי הדיוקן המקוריים שנעשו בשנות השבעים של המאה התשע עשרה. רפרודוקציות אלו נעשו בהזמנתו של נחום וילבושביץ', חיפה, גיסו של יוסף חזנוביץ', אשר תרם אותם לאוסף בשנת 1953. תחת כל דיוקן, הוסיף וילבושביץ' פתק כתוב בכתב ידו, בדיו, ובו תקציר קורות חייו של המצולם.;2. שלושה תצלומי דיוקן שונים של יוסף חזנוביץ', במספר עותקים: הדפסים בגוני חום, 9.5X14 ס"מ, מודבקים על גבי ניירות מסגרת בצבעים שונים. על מרבית העותקים צויין כי הם נמצאו בין ספריו של חזנוביץ' בעיר ורשה, ונשלחו לבית הספרים הלאומי על ידי חברת דורשי האוניברסיטה שם, בשנת 1930. יש להניח כי עותקים אחדים הוצאו מתוך ארכיונו של חזנוביץ', עם הגיעו לספרייה. תצלומים אלה הופקו בעיר ביאליסטוק בעשור האחרון של המאה התשע עשרה.;3. תצלום דיוקנו של יוסף חזנוביץ', חובש קולפאק: הדפס חלבון, גוני חום, מודבק על גבי כרטיס בתבנית Cabinet card בגודל 10.5X16.5 ס"מ. תצלום זה הופק בעיר ביאליסטוק, כנראה בעשור האחרון של המאה התשע עשרה או בראשית המאה העשרים. בתחתית התצלום, חותמת: "יוסף בן אהרן ד"ר חאזאנאוויטץ".;4. תצלום דיוקנו של יוסף חזנוביץ', יושב סמוך לשולחן: הדפס בתבנית Cabinet card, גוני חום, 11X16 ס"מ, הופק בעיר ביאליסטוק. על התצלום לא מצויינת שנת הפקתו, אך יש לשער כי הודפס בראשית המאה העשרים.;5. שני תצלומים שונים של דיוקן יוסף חזנוביץ' בביתו, על רקע ערימות הספרים שצבר כדי לשלוח לבית הספרים בירושלים. שני התצלומים מודבקים משני צידיו של כרטיס סטריאוגרפי (למעשה, אלו ארבעה הדפסי חלבון בגודל 8.5X8.5 ס"מ) שעל אחד מצדיו מצויין התאריך, 19 במאי 1902.;כרזה בהוצאת "יהודיה", ורשה, ובה דיוקן יוסף חזנוביץ': ליתוגרפיה בגודל 41.5X57 ס"מ, גוני חום. בתחתית הכרזה, סמל ההוצאה ושמה ביידיש ובגרמנית: "Verlag Jehudia, Warschau". על הכרזה לא מצויינת שנת הפקתה.
מיקום
 • מחלקת הארכיונים של הספרייה הלאומית מחלקת הארכיונים של הספרייה הלאומית
כותר חזנוביץ, יוסף בן אהרן.
כותרים נוספים Joseph Chazanowicz
מתוך אוסף אברהם שבדרון - פורטרטים
זכויות גישה online_resources
רמת התיאור File Record
תקציר ביוגרפי 1844-1919. רופא משכיל בביאליסטוק
מראשוני חובבי ציון
אחד ממניחי היסוד לבית הספרים הלאומי והאוניברסיטאי - הספרייה הלאומית.
מספר מערכת 990027777750205171
    1. חזנוביץ, יוסף בן אהרן
   1. הצג את 10 הפריטים הבאים מתוך 22
   2. הצג הכל

תנאי השימוש:

למחקר, לימוד והוראה

מותר להעתיק את הפריט ולהשתמש בו לצרכי לימוד עצמי, הוראה ומחקר בלבד.

חובה להעניק קרדיט ליוצר/ים בכל שימוש בפריט.

אסור לפגוע בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אין צורך לפנות לספרייה הלאומית לקבלת רשות שימוש למטרות לימוד עצמי הוראה ומחקר.

שימוש שאינו ללימוד עצמי, הוראה ומחקר, מותנה בקבלת הרשאה מבעל זכויות היוצרים בפריט ו/או מבעל האוסף. ניתן לפנות לספרייה הלאומית לקבלת פרטי הקשר שלהם באמצעות טופס בקשה לבירור זכויות יוצרים.

יש לשים לב שתנאי השימוש מתייחסים לזכויות יוצרים בלבד. ככל שחלות מגבלות נוספות על השימוש המבוקש, לדוגמא – חוק הגנת הפרטיות, תשמ"א-1981, חוק איסור לשון הרע, תשכ"ה-1965 או דינים נוספים, על המשתמש מוטלת האחריות לבדוק זאת טרם השימוש.

מידע נוסף:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים. יצירת עותק למטרות לימוד עצמי, הוראה ומחקר נעשית בהתאם לסעיף 19 לחוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007 ("שימוש הוגן").

יש לשים לב שהחוק המאפשר שימוש ביצירה תחת עיקרון השימוש ההוגן חל בישראל בלבד ולכן אם הנך מעוניין להשתמש ביצירה מחוץ לישראל, עליך לבדוק האם החוק במדינת היעד מאפשר שימוש זה.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות טופס בקשה לבירור זכויות יוצרים.

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?