קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

חזרה לתוצאות החיפוש

להגדלת הטקסט להקטנת הטקסט

פרופ' גדליה אלון (1950-1902), היסטוריון של התקופה ההלניסטית ובית שני. מחקריו, שרובם ראו אור לאחר מותו, התמקדו בעיקר בסדרים ובמבנה החברה הפרושית בתקופת המשנה והתלמוד, ובייחסיה עם השלטון הרומי והנוצרי. כמו כן עסק גם במחקר התלמוד והספרות הרבנית. האוסף כולל רשימות וכרטסות של אלון ששימשו אותו כהכנה להרצאותיו ולמחקריו.

כותר ארכיון גדליה אלון.
כותרים נוספים English title: Gedalyahu Alon Archive.
שנה 1920-1950
הערת ציטוט ARC. 4* 1992 ארכיון גדליה אלון, מחלקת הארכיונים, הספרייה הלאומית, ירושלים.
הערות Fonds Record
גדליה אלון (רוגוזניצקי) נולד בעיירה קוברין שברוסיה, למד בישיבת סלובודקה ולאחר מכן בבית המדרש לרבנים בברלין. בשנת 1926 עלה ארצה והחל ללמוד באוניברסיטה העברית בירושלים, שם שימש כמרצה במשך כ-20 שנה עד מותו. בחייו הקצרים הרים תרומה משמעותית לחקר החברה היהודית בארץ ישראל מהתקופה ההלניסטית ועד ראשית ימי הביניים. מחקריו, שרובם ראו אור לאחר מותו, התמקדו בעיקר בסדרים ובמבנה החברה הפרושית בתקופת המשנה והתלמוד, ובייחסיה עם השלטון הרומי והנוצרי. כמו כן עסק גם במחקר התלמוד והספרות הרבנית. באופן תקדימי ניתן לו פרס ישראל לאחר מותו. בין תלמידיו: שמואל ספראי, יצחק בער, עזרא ציון מלמד.
תיאור 2 מטר..
מתוך ארכיון גדליה אלון.
שפה עברית
סימול ARC. 4* 1992
רמת התיאור Fonds Record
תקציר ביוגרפי גדליה אלון (רוגוזניצקי) נולד בעיירה קוברין שברוסיה, למד בישיבת סלובודקה ולאחר מכן בבית המדרש לרבנים בברלין. בשנת 1926 עלה ארצה והחל ללמוד באוניברסיטה העברית בירושלים, שם שימש כמרצה במשך כ-20 שנה עד מותו. בחייו הקצרים הרים תרומה משמעותית לחקר החברה היהודית בארץ ישראל מהתקופה ההלניסטית ועד ראשית ימי הביניים. מחקריו, שרובם ראו אור לאחר מותו, התמקדו בעיקר בסדרים ובמבנה החברה הפרושית בתקופת המשנה והתלמוד, ובייחסיה עם השלטון הרומי והנוצרי. כמו כן עסק גם במחקר התלמוד והספרות הרבנית. באופן תקדימי ניתן לו פרס ישראל לאחר מותו. בין תלמידיו: שמואל ספראי, יצחק בער, עזרא ציון מלמד.
מספר מערכת 990039283010205171
היסטורית בעלים האוסף הופקד לצמיתות בספרייה הלאומית באוגוסט 2016 על ידי בנו, פרופ' אלעאי אלון.

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?