חזרה לתוצאות החיפוש

תמונה

זוג עותקים בלתי זהים מאותה גלויה, ובה הדפס מציורו של הצייר היהודי-פולני שמואל הירשנברג (Samuel Hirszenberg, 1865-1908) שבו נראים בחורי ישיבה בעת לימוד. על הגלויה נדפסו שם האמן ושם היצירה בעברית ובגרמנית, וכן צויין מספרה. על פי מספר זה, היא הופקה בתוך סדרת מאה הגלויות הראשונות של חברת "לבנון", מוסקבה, בשנת 1903, ונדפסה בעיר ורשה. בגב אחת מן הגלויות, הבלתי מחולקת מביניהן (וככל הנראה המוקדמת יותר) נוספה איגרת קצרה בעברית: "ואת התמונה הזאת אני שולח לך, זלטקה. זוהי תמונה של הציר הגדול הירשנברג שמואל, ואולי פעם ראית מחזה כזה אצלכם במיר. שנה טובה לך, יהודה." גלויה זו לא נשלחה באמצעות הדואר, כיוון שאין עליה חותמת או בול. בגב הגלויות נדפסו שם החברה וסמלה המסחרי. העותק השני של הגלויה לא היה בשימוש והוא הוצא מתוך אוסף גלויות "לבנון" שנתרמו לספרייה הלאומית בשנת 1939 על ידי העורך הראשי של ההוצאה, מר בנימין מינץ, ורשה.

כותר ש. הירשענבערג: בהישיבה.
כותרים נוספים Samuel Hirszenberg: In der Jeschibah. [picture]
שנה 1903-1914
סוגה Print
הערות File Record
גלויות "לבנון" מספר 53.
ראו גם: גלויה מס' TM 8* 348.1
Language note/הערת שפה: עברית
תיאור 2 postcards : b&w
88 X 138 mm..
מתוך אוסף הגלויות
שפה אין תוכן מילולי
מספר מדף/סרט/תיק TM 8* 348
מספר מערכת 990036909410205171
קישורים ש. הירשענבערג: בהישיבה.

בכל שימוש יש לציין את מקור הפריט בנוסח הבא:

אוסף התצלומים, הספרייה הלאומית

תנאי השימוש:

הנך רשאי/ת להשתמש בפריט באופן חופשי לכל מטרה וללא מגבלות כלשהן. פריט זה שייך לנחלת הכלל (Public Domain) ואינו כפוף לזכויות יוצרים במדינת ישראל.

נבקשך לציין כי הפריט הוא מאוסף הספרייה הלאומית וכן את שם בעל האוסף הרשום במידע המפורט על הפריט בקטלוג הספרייה.

שים לב כי כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה למדינה ולכן אם ברצונך לעשות שימוש בפריט מחוץ למדינת ישראל עליך לברר מהם כללי זכויות יוצרים על פי הדין החל באותה מדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?