קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

חזרה לתוצאות החיפוש

להגדלת הטקסט להקטנת הטקסט

  • תמונה
  • ארכיון

במפנה המאות ה-19 וה-20 פרחה תעשיית גלויות הדואר המאויירות. בתוך המגוון העצום של דימויים שהודפסו על הגלויות, התפתחה סוגה של "גלויות יהודיות": גלויות דואר שהדימוי עליהן מתאר את הווי החיים היהודיים, בארץ ישראל או בגולה. האוסף כולל מאות גלויות שנדפסו באירופה, אמריקה וארץ ישראל.

כותר אוסף הגלויות.
כותרים נוספים English title: Postcards Collection.
אוסף גלויות דואר.
שנה 1880 - 2010
הערת ציטוט אוסף הגלויות, מחלקת הארכיונים, הספרייה הלאומית, ירושלים.
הערות Fonds Record
תיאור 5.6 מטר..
מתוך אוסף הגלויות.
שפה עברית
סימול TM
רמת התיאור Fonds Record
מספר מערכת 990036805180205171
היסטורית בעלים אוסף הגלויות החל מגלוייות דואר מצויירות שנאספו על ידי ד"ר יוסף חזנוביץ' עוד בראשית המאה העשרים ונשלחו על-ידו מביאליסטוק לבית הספרים בירושלים
לאוסף זה צורפו גלויות שנאספו על ידי ד"ר אברהם שבדרון וכן גלויות מאוסף אברהם שלום יהודה. אוסף גלויות חשוב במיוחד נתרם לספרייה הלאומית על ידי בנימין מינץ מוורשה, בשנת 1939, והוא כלל את כל הגלויות שיצאו לאור בהוצאת "לבנון" בשני העשורים הראשונים של המאה העשרים. גלויות נוספות נרכשו על ידי הספרייה הלאומית במהלך השנים ונתרמו לה, בייחוד בשנות השישים של המאה העשרים.
תיאור במפנה המאות התשע עשרה והעשרים פרחה תעשיית גלויות הדואר המאויירות. בתוך המגוון העצום של דימויים שהודפסו על הגלויות, התפתחה סוגה לעצמה של "גלויות יהודיות": גלויות דואר שהדימוי עליהן נלקח מהווי החיים היהודיים, בארץ ישראל או בגולה. אלפי גלויות מסוג זה, שבהן תצלומים, ציורים או קריקטורות המתארות נופים, אישים או מאורעות מחיי היהודים, נדפסו באירופה, אמריקה ובארץ ישראל. גלויות אלו נאספו בספרייה הלאומית החל מראשית המאה העשרים.

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?