חזרה לתוצאות החיפוש

ארכיון

מחברת. 1. כאצקל בן לייזער ברענאייזן נולד ב1910. בורסקאי. הדרך ל- 'ווייווארי'. המשפט הראשון: כששמענו שהגיטו מוקף צבא. עמוד 1-5. ב23 בספטמבר החל חיסול הגיטו. עמודים 4-16. ; הנושא: מדור בתי- העלמין בגיטו. בית העלמין במשרד היה קיים כמדור מתחילת הגיטו, בניהולו של פלאקס. הוא הבריח אל תוך הגיטו את הסוס ואת העגלה. את המתים הובילו לשני בתי עלמין שונים. כתב יד. בעט. ; בארונות הריקים בחזרה מבית הקברות הבריחו מזון. כך גם הבריחו נשק בשביל הפ.פ.א. עמודים 15-16. 1-28 עמודים. ; על הגרמני קיטל ראה קיטל ב-בעזדאן. עמוד 17. על השחיטה של ילדים, ראה "די שוידערלעכסטע אקציע". שחיטת הילדים. עמודים 19-18. על בנו של הרופא סטשזש ראה "זון פון פעלדשער סטאזש". על הגיטו השני. עמודים 20-21. על מסירת זהב לגרמנים: ; מסירת אבני חן, זהב, כסף ועוד, ראה עמוד 22. על האקציה, ההריגה הראשונה בוילנא, ביום ראשון לאוקטובר 1941. על קברי אחים ועל הרב שוב, כיצד תפסו את הרב שוב וחיסלו אותו יחד עם עוד שני יהודים, ראה עמודים 27-28.

כותר אוסף רשימות כאצקל בן לייזער ברענאייזן שליימע קאווארסקי גרינשטיין.
שנה 1901
הערות File Record
מתוך אסף תעודות על גיטו וילנה
שפה יידיש
מספר מדף/סרט/תיק ARC. 4* 1703 / 234
מספר מערכת 990034661480205171
קישורים אוסף רשימות כאצקל בן לייזער ברענאייזן שליימע קאווארסקי גרינשטיין.

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC
אוסף רשימות כאצקל בן לייזער ברענאייזן שליימע קאווארסקי גרינשטיין – הספרייה הלאומית

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?