חזרה לתוצאות החיפוש

ספר

"חלון ההזדמנויות הולך ונסגר, אחרוני הלוחמים היהודיים בתנועות ההתנגדות הפרטיזניות שעדיין חיים בינינו, נמוגים בתהליך ביולוגי ידוע מראש. הסיפורים והחוויות האישיות הופכות להיסטוריה. קובץ זה מונח לפני הקורא, מבוסס על סיפורי לוחמי בתנועת ההתנגדות היהודית בבלארוס ועל מחקרים שפרסמו היסטוריונים ידועי שם, מנפץ את מיתוס 'כצאן לטבח' שרווח בשנים הראשונות שלאחר השואה. בשפה קולחת ובהירה מתובלת בקמצוץ הומור יהודי מר, פונה הספר לדורות שנולדו אחרי השואה ובמיוחד לנוער של שנות האלפיים ומציג בפניהם קשת רחבה של עובדות המוכיחות כי למרות הכול התקיימה גם התקיימה תנועת התנגדות יהודית משמעותית בשנים 1945-1941, שנים בהן כיסתה העלטה את אירופה. את המחסור בצילומים אותנטיים משלימים 50 ציורי כמו-נאיביים של הצייר פרץ חורשתי שלחם במחנה המשפחות של האחיפ ביילסקי. הציורים וההסברים בכתב ידו של הצייר מתארים בציפורין חדה ונוקבת את החיים והלחימה ביער ומהוים בעצמם 'סיפור סתור סיפור 'התנגדות הרואית." -- כריכה אחורית.

כותר הפרטיזנים של בלארוס / ביוזמתו של מר זאב ברמץ, יו"ר ארגון יהודי בריסק בישראל
בסיועו של מר ברוך שוב - יו"ר ארגון הפרטיזנים, ומר צבי שוורצמן, מנהל מערכות המידע בארגון הפרטיזנים
ציורים - פרץ חורשתי.
כותרים נוספים ה פרטיזאנים של בלארוס
פרטיזאנים של בלארוס
מקום קשור Ramat Gan (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים חורשתי, פרץ, 1920- (מאייר)
מוציא לאור רמת גן : זאב ברמץ
שנה תשע"ב 2012
הערות עמודים 379-378 כוללים ביבליוגרפיה.
עותק 1 עם הקדשת זאב ברמץ בכתב ידו.
תיאור 379 עמודים : איורים, מפה
22 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990041066810205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?