חזרה לתוצאות החיפוש

ספר

"בתמרורי הדרך הישראל מופיעה אשה בתמרור אחד בלבד - תמרור אזהרה לבן משולש במסגרת אדומה. בתמרור מצוירת ילדה עם צמות, ואחריה צועדת דמות של דבר, התמרור בישראל מתייחס לגברים בלבד ומצמצם את הנוכחות הנשית לילדותית ותלויה. הספר, תמרורות - פמניזם ומרחב בישראל, עוסק במרחב הישראלי בעבר ובהווה מנקודת מבט פמניסטית. זהו מבט נשי המעלה לדיון שאלות מרחביות שלא זכו למענה תחת השלטון הגברי המתכנן, העיור מגדרית, שעל פי רוב מתעלם מראייה של נשים, מצורכיהן, ממצוקותיהן וממגבלותיהן. המאמרים בספר שנכתבו כולם על ידי נשים, אדריכליות וחוקרות, דנים בנושאים של תכנון, בניה ועיצוב במרחב הביתי, השכונתי והעירוני. הם מציעים ניתוח אדריכלי, תרבותי, חברתי ומרחבי של התכנון הנשי ושל השימוש הנשי במרחב הפרטי והציבורי. הספר כולל ארבעה-עשרה מאמרים, בהם שני-עשר כתובים, מאמר מצולם ובו עבודת אמנות המביאה לידי ביטוי רעיון פמניסטי, ומאמר גרפי המתייחס לתמרורים במרחב הציבורי המקומי ומציע חלופות לייצוג נשים במרחב." -- כריכה אחורית.

כותר תמרורות : פמניזם ומרחב בישראל / בעריכת טולה עמיר.
כותרים נוספים On title page verso: Tamrurot : Feminism and space in Israel / Edited by Tula Amir
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים עמיר, טולה (עורך)
מוציא לאור תל אביב : חרגול הוצאה לאור
שנה 2017
הערות בשער גם: מודן הוצאה לאור.
על דף המקופל: תשע"ו 2017.
עמודים 236-216 כוללים ביבליוגרפיה.
תיאור 235 עמודים : איורים
21 ס"מ + 1 דף מקופל (לוח התמרורות השלם)
שפה עברית
מזהה ISBN9789655600346
מספר מערכת 990040972010205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?