חזרה לתוצאות החיפוש

ספר זה מיועד לכל אוהב ירושלים המבקש להכיר וללמוד פרק חשוב ובלתי-ידוע אודות דמותה הפיזית של העיר. לשכונות היהודיות המסורתיות שניבנו בין השנים 1914-1860 היתה השפעה מכרעת על קביעת הצורה והמיבנה השכונתי של ירושלים שמחוץ לחומות. בספר מובאת סקירה העוסקת בהיבטים הפוליטיים החברתיים, הדתיים, האתנוגרפיים, הכלכליים והטכנולוגיים שהשפיעו על צורת התיכנון והבניה, וכן בהשפעת סגנונות בנייה מקומיים וזרים על אדריכלות השכונות. מאות הרישומים המובאים הספר באים לגלות ולחשוף ערכים ארכיטקטוניים הידועים אך למעט. עם הקריאה בו, נמשכת העין הבלתי מאומנת, להתמקד בפרטים ארכיטקטוניים קטנים, שצירופם למכלול אחד יוצר את איכותה החזותית המיוחדת של העיר. בספר שני מסלולי סיור ארכיטקטוניים המאפשרים למסייר ברגל או למטייל בכורסה ללמוד באופן שיטתי את מיבנה השכונות למן הפרט הארכיטקטוני הקטן ביותר ועד לתכנון הכולל. באמצעות פרסום זה. הראשון בסדרה של מחקרים העוסקים במגוון התקופות והסגנונות הארכיטקטוניים שבירושלים, יש לקוות שתגבר מודעות הציבור לנושא השימור הארכיטקטוני." -- דש הספר.

כותר אדריכלות בירושלים תקופות וסגנונות : שכונות ובנייני ציבור יהודיים מחוץ לחומות 1914-1860 / דוד קרויאנקר
רקע היסטורי - דרור ורמן
עריכה - מיכאל ששר
רישומים - מיכל הורביץ
רישומים - נחמיה פאול.
כותרים נוספים אדריכלות בירושלים תקופות וסיגנונות
On title page verso: Jerusalem architecture - periods and styles / David Kroyanker
Dror Wahrman
מהדורה מהדורה רביעית.
מקום קשור Jerusalem (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים ורמן, דרור, 1960- (מחבר תוכן טקסטואלי נוסף)
מוציא לאור ירושלים : מכון ירושלים לחקר ישראל
שנה תשמ"ה 1984
הערות בשער גם: הוצאת דומינו.
בעמודים 356-350: מפתח.
ביבליוגרפיה (עמודים 349-345) ומפתח.
תיאור 356 עמודים : איורים, מפות, פורטרטים, פקסימילים
27 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990040971650205171
קישורים תמונה קדמית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?