חזרה לתוצאות החיפוש

"אישה ההולכת בעולמה הפנימי מחפשת משמעות לחייה. מעליה מרחפת אשמה בלתי ברורה וצל גירוש שהיא מבקשת לפענח את סיבתו, לחשוף אמת סמויה חמקמקה שאינה מניחה לה. מתוך כך נפרש מרחב פנימי עשיר כפול פנים, מראות נפש וחוויות של מציאות מעיקה, מערערת, תובענית, הנבראת בכוח הדמיון לביטול הזהות העכשווית, ולהתמסרות לעוצמת הדמיון המנחמת והחומלת. כפל הזהות מעורר לפעולה, להתרסה ולמרידה נגד הסדר החברתי הנשי הפאסיבי, ולעיצוב זהות עצמאית פועלת, אחראית לעצמה ולהגשמת רצונותיה. במחרוזת הסיפורים מקרבת מרחקי זמן, ספרה השני של אסתר כהן כרמל היא מובילה את הגר הירושלמית על פני מישורי חייה המסוכסכים, ומערבבת עבר והווה לכלל יציקת ממשות אחת. מוקד הספר באמנות, ממנה נשלחות קרני מחשבה אל נמרוד של דנציגר המעלה שאלות של יופי, אלימות וסתירתם בהתפוררות וכיליון, געגועים לניצולת שואה מן הילדות שכל מהותה אמנות, המאפשרת לשרוד בתוככי הרוע בהתגלמותו, ופותחת בפני הגר את השער אל מרחביה המרתקים של האמנות. מפגשיה עם צייר אוטיסט, צייר רוסי מהגר המחפש את דרכו מבלי לאבד את זהותו, וזיכרון ילדות על הצייר אנגלסברג, מבליחים אל עולמה ומציבים בפניה את האחרות על מגוון גילויה. ; בלשון עשירה ובכושר תיאורי מרשים של חוץ ופנים, מתוארים גם ביקורה בגן מחלקה לחולי נפש, בהלה מטלטלת במעלית, תאונה החושפת תובנה בדבר אי אשמה, דימוי עצמי כפול פנים של הגר בדמותה של אנה קארנינה בתשוקת התמזגות וחיפוש אחר זהות, בעל חנות למסגרות המבקש להשיב לירושלים את יופיה, ארכיטקטורה ירושלמית בלולה בזכרי עבר. כל אלה ועוד נמזגים אל 'גבעת התנ“ך‘ מקום המפלט המנחם, שטעון ביופיו של הטבע המרעיף את טובו וחמלתו על הנפש המיוסרת"-- מן האתר של ההוצאה.

כותר מקרבת מרחקי זמן : מחזור סיפורים / אסתר כהן כרמל
ערכה והביאה לדפוס: לאה שניר.
כותרים נוספים On title page verso: Bridges over time / Esther Cohen-Carmel.
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים שניר, לאה, 1945- (עורך)
מוציא לאור Tel Aviv : הוצאת הקיבוץ המאוחד
שנה 2017
סוגה Hebrew fiction
תיאור 179 עמודים
21 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990040572890205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?