חזרה לתוצאות החיפוש

"טקסטורות הוא קובץ עיונים שנושאם יחסי האמנות - הישראלית, בבעיקר - והמילה הכתוב. הלגיטימציה שהעניקה האמנות המושגית לנקיטה מילולית באמנות החזותית פתחה את השער למערך יחסים עשיר בין שני המדיומים. שבחינתו ההגותית (תיאולוגית, לרגעים) והיסטורית נפרשת לאורך הספר, המורכב משני חלקים נפרדים: בראשון, נסקרים ונידונים תפקודי מילים, משפטים, ספרים, והספרייה בבחינת ארכיון, כאידיאה וכשפה אסתטית שאמנים עכשוויים בישראל ובעולם נוקטים בה. בשני נבחנות הידרשויות של אמנים ישראלים למשוררים וסופרים, ובמקביל, הידרשויות של משוררים וסופרים ישראליים ליצירות אמנות חזותית ישראליות. ; לאחר מאות שנים של ליווי מאייר את הכתבים הקדושים, הגיחה האות לאמנות החזותית בישראל, נישאת על גל המיסטיקה היהודית ו/או על ידי קדימות המילה בתרבות היהודית לדורותיה. במישור הבינלאומי, שמאז תחילת המאה ה-20, הקולאז' הקוביסטי וה"פופ ארט", העצימו את נוכחותו של הדימוי המילולי כשווה-ערך לדימוי החזותי. אך היתה זו האמנות המושגית בשלהי שנות ה-60 שמוטטה את החומה שהוגבהה בימי הציור המופשט. אמון על מהלך זה, הספר, טקסטורות, דוחה את הניסיון האמנותי המודרניסטי להתבדל מ"הספרותי" ורואה בדו-שיח שבין האמנות והספרות כר להעשרה והעמקה של החוויה האמנותית וגם של העיון ההיסטורי." -- כריכה אחורית.

כותר טקסטורות : מילה וספר באמנות הישראלית / גדעון עפרת.
מקום קשור Jerusalem (Israel)-place of publication
מוציא לאור ירושלים : הαקדמיה הוצאת ספרים
שנה 2017
הערות בשער: α .
כולל הערות ביבליוגרפיות.
תיאור 491 עמודים
22 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9789659227464
מספר מערכת 990040539740205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?