חזרה לתוצאות החיפוש

"פתגם יהודי מרוקאי אומר: מי שפתח לך את פיך - נשבור את פיו: פתגם זה שמעתי מפי אימי היקירה, סמי לזמי. היא אמרה לי את הפתגם כשפיה שוחק את מבטה רציני. באותו רגע הבנתי שאני נכנסת לעולמן המרתק של נשים מפתגמות, כלומר נשים המתבלות את שיחן בפתגמים. אמי היא אחת מאותן נשים האוחזות עדין במסורת עתיקה זו של שימוש מסיבי בפתגמים ... בספרי זה אינני מסתפקת בתיעוד הפתגמים עצמם ביהודית - מרוקאית ובתרגומים לעברית, אלא פורשת בפני הקורא את מה שמכונה "נסיבות ההיגוד" דהיינו, הסברים מפורטים על צורת השימוש בפגמים שאותם רשמתי מפי אמי במהלך המחקר, הסברים שקושרים את הפתגמים לסיפורי-עם מרוקאים ואחרים כמו גם למקורות מדרשיים ותלמודיים שהיו שגורים בפיהם של יוצאי מרוקו" -- מן הכריכה האחורית.

כותר פיה מפיק מרגליות : אלף ויותר פתגמים וסיפורים מפי אישה יהודייה מרוקאית / יעל לזמי
עריכה והגהה: ד"ר יואל פרץ
עריכה והגהה של השפה היהודית-מרוקאית כולל תעתיק ופתגמים: ד"ר משה כהן.
כותרים נוספים Doctoral summary title page (page 387): Main characteristics of proverbs as told by a Moroccan Jewish woman / Yael Lazmi.
על הכריכה: זוהאר תא טאח מן פמהא
On title page verso: Pearls fall from her mouth / Yael Lazmi.
מקום קשור Israel-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים פרץ, יואל שלום, 1945- (עורך)
מוציא לאור ישראל : יעל לזמי
שנה 2016
הערות הפתגמים מובאים בערבית באותיות עבריות.
נוסף תקציר של עבודת הדוקטורט של המחברת באנגלית עם שער נוסף.
תיאור 455 עמודים
22 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990039377280205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?