חזרה לתוצאות החיפוש

"ספר זה מציע ניתוח ספרותי רציף למגילת רות. המגילה נשענת בפתיחתה על תקופת השופטים ומובילה בחתימתה ללידת דוד. בכך היא משמשת גשר בין תקופת השופטים לתקופת המלוכה, והנה מבוא למלכות דוד, לא רק בהקשר הגנאולוגי אלא גם כמבוא ערכי-תאולוגי. הספר, מגילת רות - גשרים וגבולות, מעלה שלושה עמודים מרכזיים שעליהם נשען 'הגשר' שמעביר את הקורא מסוף ספר שופטים אל ספר שמואל; עמוד תאולוגי, עמוד משפטי ועמוד מוסרי. בכל הצירים האלו מציגה המגילה תפיסה מקראית ייחודית של העברת האחריות אל האדם אשר עליו מוטל לפעול ולהביא לגאולה. עמדה זו בולטת במיוחד בציר התאולוגי: המגילה מציגה דגם, שכל פיו ה' מזמן את המפגשים בין הדמויות, אך 'הסוף הטוב' של הסיפור תלוי בהכרעות החופשיות של הדמויות: אם הן תתייחסנה זו לזו על פי אמות מידה של חסד, גלגל הגאולה ימשיך ויתגלגל. הספר שלפנינו מציע שזהו גם היחס אל החוק במגילה: העולם והמשפטי והנוהל הנורמטיבי מוצגים כבסיס בלבד, והדמויות נדרשות להרחיבם ולהניעם מתוך התאמה למצב המשפטי הקונקרטי ובעיקר מתוך חמלה הנדרשת מהן כלפי הזולת. בכך, גם החוק אינו מוצג כסוף פשוט, אלא כתחילת מסע שהמשכו מוטל על האדם." -- כריכה אחורית.

כותר מגילת רות - גשרים וגבולות / יונתן גרוסמן
עריכה והתקנה: אברהם שמאע.
כותרים נוספים On verso title page: Scroll of Ruth - bridges and boundaries : Jonathan Grossman.
מקום קשור Allon Shevut (West Bank)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים שמאע, אברהם, 1961- (עורך)
מוציא לאור אלון שבות : מכללת הרצוג - תבונות
שנה תשע"ו
הערות ביבליוגרפיה (עמודים 414-371).
תיאור 414 עמודים
22 ס"מ.
שפה עברית
שנת זכויות יוצרים ©2016
מזהה ISBN9789657086681
מספר מערכת 990039346570205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?