חזרה לתוצאות החיפוש

"בכרך זה כונסו עיקר כתביו של זאב ז'בוטינסקי, מראשית מלחמת העולם השנייה ועד מותו בכ"ט בתמוז ת"ש (4.8.1940). כמה מהם לא פורסמו עד כה בעברית, וכמה מהם לא פורסמו מעולם. בשנת חייו האחרונה עסק ז'בוטינסקי בעיקר בנסיונות שהקדימו את זמנם להקים צבא יהודי, שיילחם שכם אחד עם בעלות הברית ויהיה אחר המלחמה שותף גם להסדרי השלום ובהם הקמת המדינה היהודית. הספר 'חזית המלחמה של עם ישראל' שנכתב כחלק מהמערכה שניהל למען מטרות אלו עומד במרכז הכרך, והוא מובא בתרגום חדש לעברית. ז'בוטינסקי עסק בשנה זו גם בחוקתה של המדינה היהודית העתידה לקום ובאחריותה החברתית, לצד ניתוח המצב בחזית וקריאות חוזרות ונשנות להקמת צבא יהודי. בין השאר הוא חזה שאחרי המלחמה יתהוו התארגנויות על-לאומיות ותצומצם דוקטרינת הריבונות". -- כרעיכה אחורית.

כותר היהודים והמלחמה : (1940-1939) / זאב ז'בוטינסקי
עורך ראשי: אריה נאור.
כותרים נוספים חזית המלחמה של עם ישראל
Added title page: Jews and the war : (1939-1940) / Zeev Jabotinsky
chief editor: Arye Naor.
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel)-place of publication
מוציא לאור תל אביב : מכון ז'בוטינסקי בישראל
שנה תשע"ו 2016
הערת תוכן ותקציר מבוא -- על נושא ספרותי טהור -- אותו טמטום -- שאלתנו -- בטל בשישים? -- סך הכל דלע"ע -- המנצח -- בין חוף לחוף -- האסטרטגיה של העורף האבוד -- האם המלך לבוש? -- האלף-בית של הצבא העברי -- צבא יהודי יוקם אם תימשך המלחמה -- פטרוני צבא היהודי, קול קורא -- ועד עולמי -- חזית המלחמה של עם ישראל -- האם הדמוקרטיה אשמה? -- השקפה על בעיות מדינה וחברה -- הראשונים.
הערות בשער גם: מרכז מורשת מנחם בגין.
כולל הפניות ביבליוגרפיות ומפתח.
נוספו שער, תוכן עניינים ותקציר באנגלית.
סדרה כתבים אידיאולוגיים
תיאור 277, viii עמודים
24 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9789654160278
מספר מערכת 990039113260205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית
תוכן העניינים

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?