חזרה לתוצאות החיפוש

"לנסקי, יליד רוסיה הלבנה, חי בברית המועצות והתמיד בה ביצירתו בעברית למרות האיסורים והחרמות, שבעטיים הוגלה פעמיים לסיביר. בגלותו השנייה, בעיצומה של מלחמת בעולם השנייה, נספה ולא נודע מקום קבורתו. שיריו הגיעו בדרכים-לא-דרכים לארץ ישראל ונדפסו בה בכתבי עת ובספרים, שהוא לא יכול היה להיות מעורב בהכנתם ... המהדורה שלפנינו מתייחדת מכל הקודמות לה בשלמותה ובמלאותה (כלולים בה ... שני טקסטים שלא היו ידועים כלל עד שחשפה אותם העורכת), ועיקר ייחודה בנאמנותה המוחלטת, הקנאית, אפשר לומר, לכתבי היד של המשורר עצמו ... המהדורה מבוססת על תיארוך מדוייק, ככל האפשר, של זמן כתיבתם ופרסומם, בכרך נכללו גם שתי מסות נרחבות על שירת לנסקי מאת דן מירון ועמינדב דיקמן. ; העורכת, ד"ר ורד אריאל-נהרי, הקדישה שנים רבות לחקר חיי לנסקי יצירתו ... במהלך חקירתה העמידה ארכיון של יצירת לנסקי, ועליו מסתמכת המהדורה. לטקסטים הוסיפה העורכת מבואות, הערות ביאור, נספחים ומפתחות". -- כריכה אחורית.

כותר כל השירים / חיים לנסקי
ערכה והוסיפה מבואות, ביאורים, מפתחות ונספחים ורד אריאל-נהרי.
כותרים נוספים Title on title page verso: Collected poems / Hayim Lenski.
מקום קשור Jerusalem (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים אריאל-נהרי, ורד (עורך מחבר מבוא מחבר תוכן טקסטואלי נוסף)
מוציא לאור ירושלים : מוסד ביאליק
שנה תשע"ו 2016
סוגה Hebrew poetry
הערת תוכן ותקציר בפתח המהדורה -- חיי חיים לנסקי -- כל השירים (כסדר כתיבתם) -- גרסאות נוספות לשירים -- תרגומים -- יצירות נעורים שונות -- סיפור קצר -- הצורך להקים אנדרטה / דן מירון -- אחי התור מביילובז' : חיים לנסקי ושירת רוסיה / עמינדב דיקמן -- נספחים: א. הערות ביבליוגרפיות -- ב. פרסומי היצירות -- ג. כרונולוגיה של היצירות -- ד. סדר שירי חברת השירים בכתב יד -- מפתח היצירות.
הערות על הכריכה האחורית גם: מרכז הספר והספריות.
כולל הערות ביבליוגרפיות ומפתח.
תיאור 596 עמודים : פורטרטים, פקסימילים
24 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9789655361766
מספר מערכת 990039061420205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?