חזרה לתוצאות החיפוש

"כאמור, המניע העיקרי שעמד מאחורי כל מסעותיו ונדודיו הוא לפי דבריו רדיפתו להשיג חיבורים בחכמת הקבלה ('כל ימי ושנותי רדפתי אחרי חכמת הקבלה') וממילא גם פרנסתו הבאה מהעתקתם ('וישם מגמת פניו[!] וכחי לבקש טרף לביתי'). וכעת נחתור אל מגמת פנינו, בשאלה, האם רדיפתו הבלתי נלאית של ר' יצחק קופיו להשגת חיבורים נדירים בקבלה הביאה אותו בהמשך גם לבדות חיבורים חדשים, ולשוות להם צורה ישנה. מן הנתונים שנציג להלן ניתן להבחין בבירור כי התשובה לכך חיובית. ותחילה נצביע על הקשר הנסתר בין שני חיבורים בקבלה, שמכל בחינה לא ניתן להבחין בקשר כלשהו ביניהם. הראשון, ספר מערת שדה המכפלה מאת ר' משה אבן צור, הנדפס לראשונה בירושלים בשנת תר"ע. השני, ספר ארבע מאות שקל כסף המיוחסים למהרח"ו, הנדפס לראשונה בקארץ שנת תקס"ד". (עמודים 9-10).

כותר עובר לסופר : ר' יצחק ב"ר מיכאל קופיו : בין מערת שדה המכפלה לארבע מאות שקל כסף / מאת משה ח"ר יעקב הלל.
מקום קשור Jerusalem (Israel)-place of publication
מוציא לאור ירושלים : קהלות ישראל המרכז למורשת העם היהודי
שנה תשע"ו
הערות "בפרקים הבאים נפתחים והולכים שלושה ספרים: ספר סופר וסיפור. הספר - 'ארבע מאות שקל כסף', הסופר - ר' יצחק קופיו, והסיפור - תולדותיו וקורותיו, ומה שכיסה והעלים האחד בא חברו וגילה" (פתח דבר עמוד 2).
סדרה מפרסומי קהלות ישראל - המרכז למורשת העם היהודי
סדרת תולדות חכמי ישראל
תיאור 4 עמודים לא ממוספרים, 112 עמודים : פקסימילים
26 ס"מ.
שפה עברית
מספר מדף/סרט/תיק 6448.41
מספר מערכת 990038982740205171
קישורים תמונה קדמית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?