חזרה לתוצאות החיפוש

"העולם כולו מכיר את הרבי מליובאוויטש. מאות אלפים ביקרוהו, כתבו לו חכו לקבל ברכותיו. תצלומיו מופיעים בכל פינה בעולם. לא לחינם כונה הרבי בתואר 'היהודי המפורסם ביותר בעולם'. אולם רעייתו הרבנית הצדקנית חיה מושקא שניאורסאהן, ייצגה את הקצה השני: היא ניהלה את חייה בתכלית הצניעות ונמנעה מלהשתתף באירועים ציבוריים ורוב החסידים אפילו לא זכו לראותה. את כל חייה הקדישה למטרה אחת: דאגה למען הרבי וסיוע נאמן לעבודתו הקדושה - שהיא בעצם הנהגת כל קהל ישראל וכל האנושות לעבר הגאולה. נמצא אם כן, שעם כל צניעותה וענוותנותה, הקדישה הרבנית את כל חייה למען עם ישראל. התבטאות אחת של הרבי עליה, מציגה את הרבנית במבט מיוחד. וכך אמר הרבי בימי ה'שבעה' אחריה לאחד המנחמים: 'את מעלתה האמיתית רק הקדוש ברוך הוא יודע!'. למרות שחלפו שנים מאז פטירתה ורבות סופר אודותה, עדיין רב הנסתר על הגלוי. כמה שרק נספר, לא נוכל להמחיש את גודל צדקותה ורום מעלתה, עליה העיד הרבי (כנ"ל) שרק הקב"ה יודע. היות וכך, לא נותר לנו אלא להתבונן בסיפורים, בעובדות, במעשיות ובזכרונות שנלקטו בספר זה וללמוד מהם, בבחינת 'והחי יתן אל ליבו'". -- מן הכריכה האחורית.

כותר הרבנית : לקט קורות חיים, זכרונות וסיפורים על הרבנית הצדקנית חי' מושקא [שניאורסון] / ליקט וערך: הרב מישאל אר'.
מקום קשור New York (N.Y.)-place of publication
מוציא לאור ניו יורק : V'hachai yiten el libo Co
שנה תשע"ו 2015
הערות בראש השער: והחי יתן אל לבו.
עמודים 304‏-307: על המחבר, והקשר עם הרבנית. עמודים 308‏-309: על אמו של המחבר.
תיאור 309 עמודים, 11 עמודים לא ממוספרים : איורים, פורטרטים, פקסימילים
24 ס"מ.
שפה עברית
שנת זכויות יוצרים ©2015
מספר מערכת 990038919450205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?